3 yaşındaki kızını terlikle döverek öldüren anneden kan donduran itiraf

Şerife Lülecioğlu, 2006-2018 yılları ortasında cümbüş yerinde çalıştığı sırada tanışıp, bağlantı yaşadığı M.G.’den (51) olan kızı Elif ile yaşamaya başladı. Şerife Lülecioğlu, geçen yıl 21 Mart’ta kızı Elif, konutta beslediği kedilerle oynarken sonlandı.

Şerife Lülecioğlu’nun, terlikle darbettiği kızı yaralanarak baygınlık geçirdi. Şerife Lülecioğlu, bir müddet sonra annesi Asiye İ.’yi arayıp, durumu anlattı. Konuta gelen Asiye İ., torunu ve kızını hastaneye kaldırdı. Ağır bakımda tedaviye alınan Elif Lülecioğlu, 6 gün sonra hayatını kaybetti. Gözaltına alınan anne Şerife Lülecioğlu, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Şerife Lülecioğlu hakkında ‘canavarca hisle vücut yahut ruh bakımından kendini savunamayacak alt soydan çocuğu taammüden öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet ve ‘2 kere silahtan sayılan cisimle taammüden yaralama’ suçundan 3 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Şerife Lülecioğlu, iddianamede yer alan tabirinde, kızı 1,5 yaşındayken dışkısıyla oynadığı için terlikle ellerine vurduğunu, 2 yaşındayken de kedinin tüyünü ağzına aldığı için yeniden terlikle ellerine vurduğunu, bunun dışında kızını darbetmediğini ileri sürdü.

ELİF’İN BABASI ŞİKAYETÇİ OLMADI 

Elif’in babası M.G. ise iddianamede yer alan tabirinde “Şerife ile 1 yıl dini nikahlı yaşadık. Elif doğduktan sonra bağlantımız bitti; ancak kızımın ve Şerifenin maddi gereksinimlerini ben karşılıyordum. Şerife epilepsi hastası fakat kriz anında rastgele bir şiddet hareketine rastlamadım. Yaklaşık 3 ay evvel ziyarete gittiğimde Şerife, kızım Elife terlikle vurdu. Bunun üzerine uyardım. Bir daha yapmayacağını söyledi” diyerek, şikayetçi olmadığını belirtti.

Adli tıp kurumu raporunda küçük Elif’in göğüs bölgesinde çok sayıda ve farklı vakitlerde oluşmuş yumuşak doku ekimozları, künt baş travmasına bağlı, kafatasında kırık ile birlikte beyin kanaması ve beyin doku harabiyeti meydana geldiği kaydedildi.

‘SİNİRLENDİĞİMDE KENDİMİ KAYBEDİYORUM’ 

Şerife Lülecioğlu’nun, Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanmasına başlandı. Duruşmada savunma yapan sanık Şerife Lülecioğlu, konutta beslediği kedilerinin masanın üstüne çıkmasına sonlandığını, kızı Elifin bu sırada kedileri kovaladığını ileri sürerek, “Kızıma ‘dur’ dedim; lakin dinlemedi bu yüzden sinirlendim. Elimdeki terlikle kızıma kaç sefer ve neresine vurduğumu hatırlamıyorum. Boğazını sıktım mı göğsüne vurdum mu hiçbir şey hatırlamıyorum. Olay sırasında kızım bana bir şey dememişti, aslında çok konuşamıyordu daha küçüktü. Aleyhime olan konuları kabul etmiyorum. Ben çocuğumun başına vurmadım, hatırlamıyorum. Epilepsi hastası olduğum için sinirlendiğimde denetimi kaybediyorum. Kızımı öldürmek üzere bir maksadım yoktu, çok pişmanım” dedi. Duruşma, evraktaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir