58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda üçüncü gün

MUĞLA (İGFA) – 58.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi’nde tahminen de genel ferdi klasman birinciliğini etkileyecek “Kraliçe” olarak isimlendirilen 104.1 kilometrelik Fethiye-Fethiye (Babadağ) etabını Astana Kadrosu’ndan Alexey Lutsenko 3 saat 34 dakika 17 saniye ile kazandı.

Alexey Lutsenko yarınki Fethiye-Marmaris etabında Genel Ferdi Klasman Birincisi olarak Turkuaz Mayo’yu giyecek.

Fethiye’den verilen startla 156 sportmen güçlü etaba başladı.

Deniz düzeyinden bin 950 metre yüksekliğe çıkacak olan atletleri 29 dereceden, 12 dereceye kadar düşen bir sıcaklık düşüşü bekliyordu.

İlk kilometreleri toplu halde devam edilse bile tırmanış etabı için uygun olan sportmenler çabucak hünerlerini ortaya koymaya başladılar. Lakin birinci 8 kilometre toplu geçildi.

BABADAĞ TIRMANIŞI TARİHE GEÇTİ

Fethiye-Fethiye etabının Babadağ tırmanışı bir UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) yol yarışında kullanılan en sert yokuş olarak tarihe geçti. Bu bilgiden de anlaşılacağı üzere, bisikletçiler güçlü bir tırmanış etabını bugün geride bıraktı.

4. GÜN 165.3 KİLOMETRELİK FETHİYE-MARMARİS ETABI KOŞULACAK

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi’nin dördüncü günü olan 11 Ekim Çarşamba günü 165.3 kilometrelik Fethiye-Marmaris etabı koşulacak. Bisikletçileri tekrar şiddetli ve engebeli bir parkur bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir