A Milli Hentbol Takımı Sakarya’da parkeye çıkacak

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Ulu, Türkiye ile İtalya ortasında Sakarya’da oynanacak 2025 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. Cins müsabakası öncesi düzenlenen basın toplantısına katıldı. AKOM’da gerçekleştirilen buluşmada Hentbol Federasyonu Lideri Uğur Kılıç, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Nevzat İnanç, Büyükşehir Spor Kulübü Lideri Cevat Ekşi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri İlhan Şerif Aykaç, sportmenler ve çok sayıda davetli yer aldı.

1 Kasım Çarşamba günü Serdivan Spor Salonu’nda oynanacak Türkiye-İtalya müsabakası saat 19.00’da başlayacak.

TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı olarak ekranlara taşınacak ulusal çaba, Sakarya’da ay-yıldızlı heyecana sahne olacak. A Ulusal Hentbol Kadrosu 30 Ekim Pazartesi günü hazırlıklarına Sakarya’da devam edecek. Gönüllerin Türk Ulusal Ekiple atacağını belirten Lider Aziz, Büyükşehir Hentbol Grubunun 6 atletinin da A Ulusal formayla gayret edeceğini söz ederek, tüm atlet ve teknik gruba muvaffakiyet dileklerini iletti.

ŞAMPİYONANIN BİRİNCİ ÇEŞİT ELEME MAÇINA MESKEN SAHİPLİĞİ YAPACAK

Konuşmasında şampiyonanın takvimine dair bilgi veren Lider Şanlı, “Sakarya olarak spor alanında gerek ulusal gerekse memleketler arası şampiyonalara mesken sahipliği yaptık. Bugün bir karşılaşmasına konut sahipliği yapacağımız 2025 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonasını ve kentimizde oynanacak maçı tanıtmak ve ayrıntılarını sizlerle paylaşmak için bir ortadayız. 2025 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası 8-26 Ocak 2025 tarihleri ortasında Hırvatistan,

Danimarka ve Norveç’in iştirakiyle düzenlenecek. Bu şampiyona maçlarından evvel 2 cinsten oluşan eleme maçları olacak. A Ulusal Hentbol grubumuzun İtalya ile oynayacağı Avrupa Elemeleri 1. Cins çabasına mesken sahipliği yapacağız. 1 Kasım’da şehrimizdeoynanacak Türkiye-İtalya müsabakasında gönlümüz Türkiye’mizden yana olacak. Şimdiden atletlerimize canı gönülden muvaffakiyetler diliyorum” formunda konuştu.

MİLLİ GRUBUMUZ BİRİNCİ ÇABADAN GALİP AYRILACAKTIR

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Nevzat İnanç, “Sakarya uzun vakittir büyük tertiplere konut sahipliği yapıyor. Bugünde bunlardan biri olacak Türkiye ile İtalya Hentbol Dünya Şampiyonası elemelerinin tanıtımı için buradayız. Ulusal maçın Sakarya’da oynama kararı aldıkları için teşekkür ediyorum. Tüm sporseverleri Çarşamba günü ulusal heyecanı yaşamak için Serdivan Spor Salonu’na davet ediyorum. İnşallah Sakarya tribünü dolduracak ve A Ulusal Kadromuz seyircimizin de takviyesi ile birinci çabadan galip ayrılacaktır” dedi.

Hentbol Federasyonu Lideri Uğur Kılıç, “Bu manalı ve değerli maç için bir ortadayız. Çok güçlü bir kadro olan İtalya karşısında dünya şampiyonasına katılmak için eleme maçları oynayacağız. Sakarya’nın hentbolda farklı bir yeri var. Geçtiğimiz yıl Üstün Lig’de final oynayan ekibi vardı. Bu yılda iddalıbir kadro kurdular. Birebir vakte ulusal kadroya 6 sportmen vererek en çok atlet yollayan grup pozisyonunda. Sakarya bisikletten sonra hentbol kenti de olabilecek yapıya sahip. Tüm Sakaryalı sporseverleri A Ulusal Grubumuzu desteklemeye davet ediyorum. İnşallah hoş bir atmosferde hoş bir galibiyet alacağımız bir ulusal heyecan yaşarız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir