Bakan Nebati: Elektrik ve doğal gaz desteği ile çalışanlar rahat nefes alacak

Bakan Nebati’nin açıklamasında şu sözleri kullandı: “Tahıl koridoru muahedesi birçok ülkenin rahatlamasını sağlamış oldu. Aldığımız önlemler ve global seviyede yaşanacak olağanlaşma ile birlikte enflasyonu yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren bu düşüşü daha net bir biçimde hissetmeye başlayacağız.

Hepimiz biliyoruz ki enflasyon sepeti içerisindeki en kıymetli kalem besindir. Besin enflasyonunun halkımız üzerindeki olumsuz ektilerini azaltmak için temel besin eserlerinde KDV oranlarını indirdik. Üretici ve hal fiyatları ile perakende ortasındaki farkın takibi ve nedenlerine yönelik tahlil çalışmaları sürüyor.

Sera yatırımlarına ehemmiyet veriyor ve jeotermal kaynakların kullanılmasını destekliyoruz. Dün sayın Cumhurbaşkanımız fiyatlı çalışanlara muştuyu açıkladı. Çalışanlara ödenen çalışma bedeli vergi istisnasını yıl sonunda yine değerleme oranına nazaran aktaracağız ve sayısı güncelleyerek çok değerli bir alanı açmış olacağız.

Vatandaşlarımız 20 yıldan bu yana AK Parti olarak karşılaştığımız her problemleri aşmakla birlikte nasıl fırsata çevirdiğimiz çok uygun biliyor.

“TARIMA DAYALI ENDÜSTRİNİN GELİŞMESİNE TAKVİYE VERİYORUZ”

Enerji ve besin arz meseleleri ile boğuşan birçok ülkeye göre Türkiye besin ve güç arz güvenliğini sağlayabilen, istikrarlı bir formda istihdam oluşturmaya devam eden, sağlam bir iktisada ve diplomatik güce sahiptir.

Esasen bizim tüm kaygımız inançla ve azimle çalışarak bu yeni devrin bize sunacağı fırsatları değerlendirmektir. Bu ülkülerimizle yol alırken tarım bölümümüzün ve tarıma dayalı endüstrinin gelişmesine takviye veriyoruz.

Dünya genelinde yaşanan meseleler karşısında çiftçilerimizin finansal muhtaçlıklarını külfet çekmeden temin etmek üzere çiftçilerimiz desteklemeye kesintisiz biçimde devam edeceğiz. Türkiye Çiftçiler Zirvesi’nin gelenekselleşerek uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum.

ÇALIŞANLARA MÜJDE!

Çalışanların yemek bedeli meblağı vergiden istisna oluyor. Enerji dayanağı ile çalışanlar rahat nefes alacak. Çalışanlara yapılacak elektrik ve doğal gaz ödemelerinde vergi yükü bu kış boyunca kaldırılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir