Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu iftira ve dedikodularla gündem değiştirme çabasında; iftiralarını ispat etmezse şerefsizdir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de bütçe görüşmelerinde kendisine yönelik ileri sürdüğü tezleri ‘iftira’ ve ‘dedikodu’ olarak niteleyerek, “İftiralarını ispat etmezse şerefsizdir” kelamını yineledi. 

Kılıçdaroğlu, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde konuştu. Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik, “Soylu’nun Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu dediği operasyonda nasıl oldu da herkes hür kaldı? İddianameden çıkarılan sanıkların Soylu’nun oğlu ile ne alakası var? İstanbul Emniyeti, Soylu’nun oğlunun aracını sanıklara kiraladığı için mi aradı? Soylu’nun Türkiye’den gönderdik dediği Sırp uyuşturucu başkanı, faaliyetleri yürüttü? Kolombiya’da yakalanan 5 ton kokainin sahibi kim?” sorularını yöneltti.

CHP önderi Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde de, “‘Türkiye cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapıyor” demiş; Bakan Soylu, iftirasını ispat etmezse onursuzdur cevabı gelmişti. 

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu: Tiranlar, zorbalar daima masraflar, o da altı ay içinde gidecek

“İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir”

Soylu da Twitter hesabından Kılıçdaroğlu’nun savlarına ait olarak misal tabirlerle şu açıklamayı yaptı: 

“Kılıçdaroğlu; Polise, Jandarmaya, Mehmetçiğe, devlete “Cari açık uyuşturucuyla kapatılıyor” iftirasını ispat edemeyip lafın altında kalınca Jeremy Rifkin de tutmayınca bayatlamış iftira/dedikodularla gündem değiştirme uğraşında. İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir”


 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir