Başkan Selvitopu: Kadınlar yaşama daha fazla katılacak!


Karabağlar Kent Konseyi ve İzmir Soroptimist Kulübü işbirliğiyle yürütülen “Kız Kardeşler El Ele” programının 2. etap “farkındalık” ve “e-ticaret” eğitim programlarına katılan 52 kadına sertifikaları törenle verildi.

Mobilya Akademi’de gerçekleştirilen törene, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, İzmir Soroptimist Kulüp Başkanı Beril İşçioğlu Özüner, İzmir Soroptimist Kulübü’nün bir önceki Başkanı Şükran Karaok, Proje Koordinatörü Sema Övgün, proje ortakları, Karabağlar Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Zafer Levent Yıldır, meclis üyeleri İnan Karakoyun ve Ahmet Şafak, kursiyer kadınlar ve yakınları katıldı.

Törende konuşan Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı ve İzmir Soroptimist Kulübü yöneticileri, yararlı bir çalışma gerçekleştirildiğini vurgulayarak, desteklerinden ötürü Karabağlar Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Başkan Selvitopu da, Karabağlar’da türlü zorluklar içinde yaşayan kadınları toplumsal hayata katmak için çalıştıklarını söyledi. Bunun için kentin farklı noktalarına semt merkezleri kazandırdıklarını, 4 mahalleye hizmet verecek Çalıkuşu Semt Merkezi’nin de yakında açılacağını belirten Başkan Selvitopu, “Semt merkezlerimiz aracılığıyla, doğrudan o mahallelerimizde bulunan kadınlarımızla iletişime geçmeye gayret ediyoruz. Onların dertlerini, taleplerini dinleme olanağı buluyoruz. Çünkü biliyoruz ki Karabağlar’da yaşayan kadınlarımızın birçok sorunu var. Yaşamın yükünü en fazla onlar taşıyor. Büyük bir mücadele veriyorlar. Fedakar kadınlarımızı bu yönüyle bir kez daha kutluyorum” dedi.

Eğitim programına katılan kadınlara başarılar dileyen ve eğitimcilere katkıları nedeniyle teşekkür eden Başkan Selvitopu, “Bilgisayar ortamında ticaretin öğretildiği bu program kadınlarımız için çok önemli. Umarım kendileri için bundan sonraki süreçte çok yararlı olur” diye konuştu.

Başkan Selvitopu konuşmasının ardından kadınlara üniversite onaylı sertifikalarını, eğitimenlere de teşekkür belgelerini verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir