Beyonce ve Jay Z Amerika’nın en pahalı ikinci evini aldılar: Bir de fiyatını düşürmek için pazarlık yapmışlar!

Takvimler 2002’yi gösterdiğinde Beyonce, Jaz Z’nin “03 Bonnie & Clyde” müziğine çekilen görüntü klipte uzunluk göstermiş hatta ünlü rapçinin sevgilisini canlandırmıştı. Bir anda ikilinin ortasında bir aşk doğduğu dedikoduları ortaya çıktı. Dedikodular gerçeği yansıtıyordu ve çift 2008’de, gözlerden uzak bir halde evlenerek müzik tarihine geçecek bir aşkı ve paydaşlığı perçinlemiş oldular.

Son albümü Renaissance satış rekorları kıran Beyonce şu sıralar dünya turnesinde, Jaz Z de ona eşlik ediyor

2014’e gelindiğinde iki müzisyen toplamda 300 milyonluk albüm satışıyla müzik dünyasının doruğunda yer alıyordu. Evlilikleri aldatma söylentileriyle çalkalandı. 2018’te Jaz Z Beyonce’u aldattığını itiraf etmiş, evliliği kurtarmak için çok gayret gösterdiklerini anlatarak “Beni yaptığım en berbat şey üzere görmeyin” diyerek hem eşinden hem de hayranlarından özür dilemişti.

Jaz Z, yalnızca kendi müziğiyle değil kurduğu imal şirketiyle ve bu şirketin piyasaya sürdüğü albümlerle adeta para basmaya devam ediyor. Son albümü Renaissance ile satış rekorları kıran ve bu ayın başında dünya turnesine çıkan Beyonce da eşinden aşağı kalır bir muvaffakiyete sahip değil. Evliliklerindeki meselelerin üstesinden gelen ve verdikleri ortak konserlerle birbirlerine takviye olmaya devam eden karı koca, müzik dünyasının gelmiş geçmiş en güçlü çifti.

İlişkileri ihanet yüzünden kahırlar atlatmış olsa da çift, şov dünyasının en başarılı ve kârlı evliliğini 15 yıldır sürdürüyor

Jaz Z 1 milyar 500 milyon dolarlık servetiyle şov dünyasının en varlıklı birkaç isminden biri. Beyonce’un da varsayımı şahsî servetinin 500 milyon dolardan fazla olduğu sanılıyor. Bu türlü bir serveti birlikte yönetim eden çift elbette sık sık kârlı yatırımlar yapıyorlar ve en sevdikleri şeylerden biri de kendilerine ABD’nin ve dünyanın çeşitli yelerinde pahası dudak uçuklatan mülkler almak.

En son 2017’de Hollywood’un kalbi Bel-Air’da 88 milyon dolarlık bir malikane satın alan çiftin bu güne kadar ki mülklerinin toplam pahasının 100 milyon dolardan fazla olduğu sanılıyordu. Lakin bununla da yetinmeyen ünlü çiftimiz geçtiğimiz günlerde Malibu kıyısında, Pasifik Okyanusu’na cepheli bir mesken daha aldılar ve sahip oldukları mülklerin toplam bedelini de katlamış oldular.

Beyonce, müzik dünyasının en büyük bayan vokallerinden ve en çok albüm satan isimlerinden biri

Beyonce ve Jaz Z çiftinin kıymetli bir mülk satın almış olması pek haber pahası taşımıyor olabilir lakin ortada bu meskenle ve satış fiyatıyla ilgili farklı bir ayrıntı var. Dünyanın en büyük sanat koleksiyonerlerinden biri sayılan William Bell Jr.’ın üretimi 15 yıl süren ve 100 milyon dolarlık krediler kullanılarak inşa edilen konutu Beyonce ve Jaz Z çiftine tam 200 milyon dolara satıldı.

Bu 200 milyon dolarlık insanın ağzını açık bırakan fiyat birebir vakitte konutu California eyaletinde satılmış en kıymetli konut yaptı. California’nın, eredeyse şov dünyasının tamamının ve bilhassa de neredeyse tüm Hollywood yıldızlarının yaşadığı Los Angeles, Bel-Air, Malibu üzere tüm yerleri kapsadığı düşünülürse konutun ne ölçüde değerli olduğu daha âlâ anlaşılıyor.

Piyasaya çıktığında belirlenen satış fiyatı 295 milyon dolar olan California’nın en kıymetli, ABD’nin de ikinci en kıymetli konutu olan bu mülk, 200 milyon dolara Beyonce ve Jay Z çiftinin oldu

Üstelik mesken yalnızca California’nın en kıymetli konutu değil ABD tarihinde satılmış en kıymetli ikinci mesken olma özelliğini de taşıyor. Amerika’da bugüne kadar satılmış en değerli konut New York’ta, Central Park’a cepheli 4 katlı bir çatı dairesi. Bu rekor kıran mesken 2019’da yatırım fonu devi Ken Griffin’e 238 milyon dolara satılmıştı. Bu ortada küçük bir hatırlatma: Beyonce ve Jaz Z’nin satın aldığı konutun piyasaya birinci çıktığında satış fiyatı 295 milyon dolardı ve 200 milyon dolara pazarlıkla inildi.

Yeni konut kutlamasını Londra’da yapan çift gazetecilerden kaçtı, Beyonce’un daima yüzünü kapattığı da dikkatlerden kaçmadı

32 dönüm arazi üzerine kurulmuş 4 bin metrekarelik bu saray yavrusu üzere mesken büsbütün beton bloklardan yapılma ve ünlü dizayncılar tarafından dizayn edilmiş. Dünya çapında tanınmış ödüllü mimar Tadao Ando, tarafından tasarlanan konutun içinde William Bell Jr.’ın şahsî koleksiyonuna ilişkin kıymet biçilmez sanat yapıtları olduğu da biliniyor. Satın aldıkları bu mükemmel mülkün kutlamasını bulundukları Londra’da lüks bir restoranda yemek yiyerek kutlayan Beyonce ve Jaz Z’nin yeni meskenlerine muhtemelen Beyonce’un dünya tipi bittikten sonra taşınacağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir