Bir TOGG da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e: Anahtar teslimini Bakan Varank yapacak

Yüzyılın projesi Togg artık yollarda. Araca sahip olacak birinci 20 bin kişi kura ile belirli olmuştu. Teslimatlar da başladı. Dün tarihi bir merasimle birinci Togg, birinci başvuruyu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edildi. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptıkları müracaatlar sonucunda Anadolu ve Gemlik modellerine sahip olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birinci Togg ile attığı tıp izlenme rekorları kıldı.

İkinci kişi Aliyev olacak

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Togg’u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın akabinde teslim alan ikinci kişi olacak. İlham Aliyev, bugün başşehir Bakü’de düzenlenecek merasimle aracını teslim alacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın aracın anahtarını Aliyev’e takdim etmesiyle başlayacak merasim, Bakan Varank ve Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş’ın Aliyev’i Togg’un teknik özellikleri hakkında bilgilendirmesi ve Aliyev’in aracı kullanmasıyla sona erecek.

117 bin kişi başvurdu

Yerli ve ulusal elektrikli araba Togg’un “T10X” modelinin birinci sahipleri yapılan çekilişle geçen hafta muhakkak olmuştu. Araba için ön sipariş veren 177 bin 467 kişi ortasından 20 bin kişinin, yerli arabanın sahibi olduğu açıklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir