ÇAYKUR’un bin 365 mevsimlik işçi kadrosuna 38 bin 763 kişi başvurdu

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (ÇAYKUR) Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki fabrikalarında istihdam edilmek üzere bin 365 mevsimlik emekçi alımı için müracaatlar evvelki gün sona erdi. İŞKUR Rize Vilayet Müdürlüğü yetkilileri, bin 365 mevsimlik personel takımı için 38 bin 763 kişinin başvurduğunu açıkladı.

ANKA’nın haberine nazaran; ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, geçen ay düzenlediği basın toplantısında, 2023 yılı yaş çay alamı dönemi öncesi, kurumdan emekli olan 400 emekçinin yerine bin 365 mevsimlik emekçi alacaklarını duyurmuştu. Bin 365 mevsimlik personel alımıyla ilgili müracaatlar evvelki gün sona erdi. İŞKUR Rize Vilayet Müdürlüğü yetkilileri, 38 bin 763 kişinin ÇAYKUR’da mevsimlik personel olarak işe girmek için başvurduğunu bildirdi.

‘ERDOĞAN UMARIM GÖRÜR, ONA NAZARAN KONUŞUR’

CHP Rize Vilayet Lideri Tahsin Kanbur, “Her yıl ÇAYKUR’da ziyan açıklayan AKP iktidarının 20 yılda Rize’yi ve ülkemizi getirdiği durum bu. Daha çok işsizlik, daha çok yoksulluk, daha çok açlık. ‘İşsizliği azalttık’ diyen sayın hemşerimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, kendi memleketi Rize’de ÇAYKUR’a alınacak bin 365 mevsimlik personel takımına 38 bin 763 yurttaşın başvurduğunu umarım görür, ona nazaran konuşur. Biz, ÇAYKUR’da çalışan 9 bin 200 mevsimlik personel kardeşimize takım kelamımızı asla unutmayacağız. AKP iktidarının yarattığı işsizlik meselesini Rize’de bir defa daha gördük. Lakin kelam; Bay Kemal, ülkemizdeki ve Rize’mizdeki işsizlik meselesini çözecek. Bu da bizim sözümüz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir