CHP 81 ilde saygı duruşunda… Artık yeter!

BURSA (İGFA) – CHP Bursa Vilayet Başkanlığı, Irak’ın kuzeyinde şehit olan 12 kahraman Türk askeri için hürmet duruşunda bulundu ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kent Meydanı’nda gerçekleştiren açıklamayı CHP Bursa Vilayet Lideri Nihat Yeşiltaş kamuoyu ile paylaştı.

Yeşiltaş’ın açıklamasına Bursa Büyükşehir Belediye Lider adayı Mustafa Bozbey, ilçe liderleri, il-ilçe bayan ve gençlik kolları liderleri, vilayet ve ilçe yöneticileri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

CHP Bursa Vilayet Lideri Nihat Yeşiltaş, şehitlerin isimlerini tek tek okuduktan sonra Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize şifa diledi.

Yeşiltaş açıklamasında, “22-23 Aralık 2023 gecelerinde art geriye gelen kara haberlerle sarsıldık. Pençe Kilit Harekat bölgesinde 12 vatan evladımızı bölücü terör örgütünün hain akınlarında şehit verdik. Yüreğimiz yandı, bağrımıza taş oturdu. Acımız büyük. Bugün, gencecik vatan evlatlarını toprağa verdiğimiz hain terör hücumlarına, bu insanlık dışı atakların yol açtığı onarılmaz acılara ARTIK KÂFİ demek için buradayız” dedi.

Şehitlerin her birinin farklı bir öyküsü, artta bıraktıkları aileleri, evlatları, eşleri var olduğunu belirten Yeşiltaş, “Şehitlerimize bir sefer daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize şifa diliyoruz. Terörü, bölücü terör örgütü PKK’yı ve insanlık dışı tekniklerini lanetliyoruz. Yalnızca kınamıyoruz; lanetliyoruz!” dedi

“Biz ulusal yas ilan edilsin derken, kendi siyasi çıkarlarını düşünenler her vakit olduğu üzere bir A4 kağıdına iki paragraf yazıyla misyon savmaya kalktılar” diyen Yeşiltaş, “Biz artık evlatlarımız şehit olmasın diye, askerlerimiz daha uygun korunsun, kimse şehitlerimiz üzerinden siyaset yapmasın diye; terörü bir sonraki şehit cenazesine kadar unutan bu anlayışla ortaklaşmadık. Bundan sonra da ortaklaşmayacağız. CHP olarak, bu anlayışla, onların A4 kağıda yerleştirdikleri 2 paragraftan ibaret metne değil; terörü lanetleyen, şehitlerimizin aziz anısına sahip çıkan ve sorumluları misyona çağıran işte bu bildirimize imza attık!” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir