CHP’li Erol: İnce’nin Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Halk TV’den İsmail Küçükya’ya Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

”Muharrem Beyefendi partinin mutfağından yetişmiş, her türlü misyon almış birisi. Gençlik kolu başkanlığı, belediye meclis üyeliği, milletvekilliği, küme başkanvekilliği, en son cumhurbaşkanı adaylığı…” diye konuşan Erol, “Her siyasetçinin kendine nazaran bir siyaset usulü olabilir ancak Muharrem Bey’in 70 yıllık CHP tarihinde bugüne kadar en yakın iktidar olma sürecinde bu harekete bir aksilikle karşılık vereceğine ihtimal vermiyorum. En büyük teminatımız genel liderimizin devlet adamlığı kimliği. Muharrem İnce’nin de sağduyusuna güveniyoruz” dedi.

‘YUVASINA GERİ DÖNER DİYE BEKLİYORUM’

“Bu mevzuyla ilgili de kesinlikle bir gelişme olacaktır” diyen Erol, şöyle konuştu:

“Arkadaşlarımız bir görüşme yapacaklardır. Muharrem Bey’in de bu sürece dahil olacağı kanaatindeyim. Muharrem Bey’in bu sürecin dışında kalacağına ve aleyhine çalışacağına geçmişte almış olduğu CHP kültürü açısından asla ihtimal vermiyorum. AK Parti’nin kimlerle ittifak yapacağına dair son gelişmeleri takip ediyoruz. Hiç kimsenin bir ortaya gelme ihtimali vermediği partiler bir ortaya geliyor. Biz kendi içimizde yetişen değerimizle neden bir ortaya gelmeyelim? Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Akıllı ve mantıklı bir adamdır. Yuvasına geri döner diye bekliyorum ve dönmelidir.”

İNCE ‘TÜRKİYE’NİN ALEYHİNE HİÇBİR ŞEY YAPMAYIZ’ DEMİŞTİ

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimi’nde ittifaklar ortasında yer alıp almayacaklarına yönelik soruya karşılık veren İnce şöyle konuşmuştu:

“Hiç telaşa gerek yok. Daha 60 gün müddet var. Niçin baştan beni bir yere yamamaya çalışıyorlar? Yapalım kampanyamızı, bir çıkalım. Tahminen ipi ben göğüsleyeceğim, tahminen birinci çıkacağım. Duruma nazaran bakarız. Türkiye’nin aleyhine hiçbir şey yapmayız, merak etmeyin ancak telaş da yapmaya, baskı kurmaya gerek yok.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir