Cirit: Göztepe-Altay maçında yaşananlar Türkiye’yi üzmüştür

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu Lideri İsmail Rüştü Cirit ve üyeler toplantı için Çorum’a geldi. Toplantı öncesi stadyumda incelemelerde bulunan Tahkim Kurulu üyelerine Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Lideri Dr. Halil İbrahim Aşgın da eşlik etti.

Şehir stadyumundaki incelemelerin akabinde açıklamalarda bulunan TFF Tahkim Kurulu Lideri İsmail Rüştü Cirit, dünyanın merkezi Çorum’da olmaktan memnunluk duyduklarını söyledi. Tahkim kurulu olarak Birinci kez İstanbul’daki tahkim merkezi dışında bir vilayette toplantı yapacaklarını vurgulayan Cirit, “Belediye imkanlarıyla bu türlü bir stadyumun yapılmış olması, birçok ile örnek bir davranıştır. Çorumspor inşallah birinci ligde ve Harika Lig’de oynama imkânı bulur. Stadyum ulusal maçları kaldıracak seviyede ve fiziki imkânları da son derece uygun bir stadyum” dedi.

“SON DERECE YANLIŞ VE YAKIŞIKSIZDIR”

Göztepe – Altay maçında yaşanan olaylarla ilgili bir soru üzerine Cirit şu değerlendirmelerde bulundu: “Köklü iki kulübün maçında yaşanan hadise hem bizi hem de spor topluluğunu çok üzmüştür. Türkiye’yi üzmüştür. Spor centilmenliktir, birebir kentin iki beşerinin karşı karşıya gelmesi son derece yanlış ve yakışıksızdır”

Tahkim Kurulu üyeleri kent stadyumundaki incelemelerinin akabinde Çorum Valiliği toplantı salonunda heyet toplantısını gerçekleştirdi. Heyet üyeleri, Türkiye liglerinde çaba eden futbol gruplarının heyete ulaşan hususlarıyla ilgili kararlar aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir