Depremzedeler İçin Evini Otomobile Yükleyen Adam Konuştu!

Azerbaycan’dan arabasına yüklediği eşyalarla Bakü’den zelzele bölgesine gerçek yola çıkan Server Beşirli, Türk haber ajanslarına açıklamada bulundu. 

‘İmkanımız yettiğince, yorgan ve döşek götürdük…’

Kahramanmaraş merkezli büyük sarsıntının akabinde ülkeler yardımlarını peş peşe Türkiye’ye göndermeye göndermeye başlamıştı. Bu sırada kimi şahıslar de ferdi inisiyatif alarak depremzedelere takviye olmaya başladı. 

O isimlerden biri de Azerbaycan’da bir gecekonduda yaşayan Server Beşirli’ydi. Server Beşirli, Türk kardeşlerinin sarsıntı felaketinden ötürü yardıma gereksinimi olduğunu görünce yardım ettiklerini belirterek, ‘İmkânımız yettiğince elbise, yorgan, döşek götürdük. Artık yeteri kadar elbise bağışı yapıldığı için inşallah yarın da besin yardımı götüreceğiz’ diye konuştu.

Türkiye ve Azerbaycan’ın dost ve kardeş olduğunu söyleyen Server’in kuzeni İmamverdi Beşirli, ‘Sosyal medyadan görünce bu yardım kampanyasına elimizden gelen takviyesi vermeye karar verdik. Sıcak yorgan, döşek, battaniye topladık. Aracımız yeterli durumda olmasa da, yardımı taşıyacak kadar bizi yönetim etti. Soğukta kalmak hissini uygun biliriz. Bizim de başımıza geldi ve nasıl bir durum olduğunu düzgün biliriz. İnşallah yarın besin götüreceğiz. Zira yeteri kadar uyuyacak yer ve sıcak elbiselerin olduğu bize söylendi. İnşallah yarın erzak götüreceğiz’ tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir