Diyarbakır Silvan’da 2 mahalleye içme suyu müjdesş

DİYARBAKIR (İGFA) – Diyarbakır Su ve Kanalizasyon Yönetimi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelere içme suyu ulaştırmak maksadıyla çalışmalarına 7/24 devam ediyor.

Bahçe mahallesinde 240 metre derinliğinde sondaj kuyusu çalışmasını tamamlayan gruplar, su sıkıntısını çözdü. Çatakköprü mahallesinde mevcut keson kuyunun kuruması sebebiyle oluşan içme suyu sorunu, Batman çayı kenarında açılan yeni keson kuyusunun yapılmasıyla tahlile kavuşmuş oldu.

Proje kapsamında 500 metre terfi çizgisi döşenerek mahallenin su temini sağlandı.

Bahçe ve Çatakköprü mahallerindeki çalışmaları inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, çalışmalar hakkında teknik takımdan bilgi aldı.

Kentin her noktasına kesintisiz ve çeşmeden içilebilir suyu ulaştırmak için takımların ağır bir tempoyla çalıştığını vurgulayan Tutşi, şöyle konuştu:

“Tüm mahallerimizde bedelli hemşerilerimize içme suyunu kesintisiz bir formda ulaşması için DİSKİ olarak büyük bir uğraş ve sorumlulukla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz . Kentimizin her bir noktasında alt yapıdan, içme suyuna, kanalizasyondan, yağmur suyuna kadar en kaliteli hizmeti hemşehrilerimize sunmaya çaba ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir