Doğan Aydal: Erbakan pazar gecesi birileriyle toplantı yaptı, sonra iş değişti

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, dün yaptığı açıklama ile AK Parti ile ittifak yapmayacaklarını duyurdu. Kelam konusu kararın parti yöneticilerine de sürpriz olduğu belirtildi. Genel Lider Yardımcısı Doğan Aydal, açıklama yapılıncaya kadar AK Parti ile ittifak yapacakları kanaatinde olduğunu belirtirken Erbakan’la bir gece evvel yapılan bir toplantının alınan kararda tesirli olduğunu söyledi.

Habertürk’ten Nagehan Alçı’ya konuşan Doğan Aydal “Biz aslında mutabakata varılacağı kanaatinde idik. Hava o istikametteydi. Ancak dün gece (pazar) birtakım bilgiler geldi. Ben de bunun üzerine Sayın Başkan’ı aradım, toplantıda dediler, ulaşamadım. Kiminle toplantıda olduğunu da öğrenemedim fakat o toplantıdan sonra iş değişti zannediyorum” sözünü kullandı.

Alçı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

YRP Genel Lider Yardımcısı Doğan Aydal bu değişimin sebebini bilmiyordu, Sayın Fatih Erbakan canlı yayında açıklama yapmadan evvel bir bilgi paylaşmamış.

Bunu duyunca çok şaşırdım. Partide kararların istişare ile alınıp alınmadığını sordum.

“İstişare ile alınıyor Nagehan Hanım gerçekten biz Cuma günü bir toplantı yapmıştık, çok müspet bir havada geçmişti o toplantı, sonuç olumlu olacak üzereydi, cumartesi de vilayet sorumluları ile toplantı vardı, o toplantıdaki hava da benzeriydi lakin işte ne olduysa pazar gecesi oldu, Sayın Lider birileriyle görüştü ve iş bozuldu.”

“Kimlerle görüştüğünü neden sormadınız bugün?” dedim, “Yarın 12’de İdare Şurası toplantımız var orada Sayın Lider açıklayacak” karşılığını aldım.

Doğan Beyefendi altını çize çize şu hatırlatmayı da yaptı:

“Nagehan Hanım bizimle ilgili yanlış bir kanı doğmasın, hiçbir biçimde bir pazarlık içinde olmadık, yalnızca kendi logomuzla girelim dedik. Ha şunu söyleyeyim, ben Sayın Başkan’a siz cumhurbaşkanlığı yardımcılığı talep edebilirsiniz, bence bu gerçek olur, diye tavsiyede bulundum.”

Fatih Erbakan bu tavsiyeye uydu mu, cumhurbaşkanlığı yardımcılığı talep etti mi diye sordum.

“Onu bilmiyorum Nagehan Hanım yalnızca beni dinlemekle yetindi rastgele bir yorum yapmadı” dedi Sayın Aydal.

Gelinen nokta ile ilgili kendi yorumunu da paylaştı.

Dedi ki,

“Biz zati süreksiz işbirliği demiştik, illa Tayyip Bey’e seçim kazandırmak zorunda değiliz, biz güçlü bir partiyiz, ülkülerimiz, hedeflerimiz var. Zannediyorum onlar bizi yüzde 1,5-2’lik bir parti olarak görüp 3-5 milletvekilliği teklif etmiş olabilirler halbuki Sayın Erbakan’a 2018 seçimlerine giderken Spor Bakanlığı ve 2 milletvekili koltuğu teklif etmişlerdi onu da kabul etmemişti.

Nagehan Hanım bize şöyle bir duyum geldi: Bizim logomuzla girip varlığımız göstermemizi istemediler, halbuki biz başından beri girersek parti olarak ismimizle logomuzla gireriz dedik. Bakın biz eleştirilerimizden, fikirlerimizden feragat etmeyecektik, gelin yanlışları birlikte düzeltelim diyecektik.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir