Doktor Buğra Kaan son yolculuğuna uğurlandı

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi Kayışdağı Caddesi üzerinde meydana gelen kazada 17 yaşındaki A.U.’nın kullandığı kamyon, kaldırımda bekleyen Süreyyapaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde vazifeli pratisyen doktor 26 yaşındaki Buğra Kaan Yücebaş ile Samet Şenelen’e çarptı. Kazada Yücebaş olay yerinde hayatını kaybederken Samet Şenelen ise yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Buğra Kaan Yücebaş için Üsküdar Şakirin Camii’nde öğlen vakti cenaze merasimi düzenlendi. Merasimde babası Cengiz, annesi Nurcan ile kardeşleri Barış ve Berkcan Yücebaş taziyeleri kabul etti. Zahmetle ayakta durduğu gözlenen acılı aileyi yakınları teselli etti.

Barış ve Berkcan kardeşler cenaze boyunca tabutun başından bir an olsun ayrılmadı.

Helallik alınması sonrasında cenaze namazı kılındı. Kaan Buğra Yücebaş, namazının akabinde Beykoz Üst Baklacı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Anne Nurcan Yücebaş,(üstte fotoğrafta) “Doyamadım, kuzum, doyamadım” diyerek oğlunun vefatına ağladı. Anne Nurcan Yücebaş, “O benim gözümün parıltısıydı. O benim çiçeğimdi. Elimden kopardılar. Ben daha doyamadım. Geldi birisi aldı elimden. Üstüne otomobil sürdüler. Kuzum bir adedim. Oğlum benim doyamadım sana” dedi.

“MELEK ÜZERE ÇOCUKTU”

Üniversiteden arkadaşı olan Hekim Nihan Aydemir, (üstte fotoğrafta) “Herkesin çok sevdiği bir insandı. Melek üzere biriydi. Kimseyi kırmak istemezdi. Daha hayatına doyamadan gitti. Çok üzgünüm. TUS imtihanında uygun bir puan aldı. Çalışmak kısmet olmadı” dedi. Amcası Erol Yücebaş, “Hayatını daha yeni yaşamaya başlayacaktı. İşe başlayalı daha bir ay olmadı. Hayatına başlayamadı” diye konuştu.

“GENCECİK YENİ MEZUN BİRİYDİ”

Yücebaş’ın üniversiteden hocası Prof. Dr. İlhan Asya Tanju, “Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden bu yıl mezun olmuştu. Her vakit güleryüzüyle başarısıyla hatırladığımız, her vakit insanlara ve ailesine karşı saygılıydı. Buğra’yı sevmeyen bir kişi tanımıyorum. Hatırladığım her vakit onun gülen yüzüdür. Gencecik yeni mezun olmuş birini acı biçimde kaybetmek yüreğimizi acıttı. Kendisini çok severdim. 17 yaşındaki bir delikanlıya arabayı veren başta ailesi sorumludur. Bu bir kaza değildir” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir