Edirne’de CHP’nin 100. yılı için resepsiyon

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – CHP’nin kuruluşunun 100’üncü yılı Edirne’nin Sarayiçi mevkiindeki bir restoranda verilen resepsiyonla kutlandı.

Partililerin ağır ilgi gösterdiği resepsiyonda konuşan CHP Edirne Vilayet Lideri Samet Kahraman, “Hak hukuk adalet arbedesinde, 100 yıldır bu ülkenin her atılımı Her başarısı bizim yapıtımız. 100 yıl evvel vardık, 100 yıl sonra da var olacağız” dedi.

Başkan Kahraman; CHP’nin bu ülkenin sigortası olduğunu belirterek, “İşte gerçek şudur ki; Bu ülke zaferi, çabayı ve direnişi CHP ile yaşamıştır. Bu halk her karanlık çıkmazda, umudu CHP’de bulmuştur. Zira gerçek şudur ki, CHP koltuk sevdası için değil, vatan için çaba eder; CHP yandaş için değil vatandaş için siyaset yapar. CHP her daim tekrar ayaktadır. Zira o ayaktaysa Türkiye ayakta kalacaktır. Bu karanlık günlerden de ülkenin çıkışı, umudu tekrar CHP’dir” diye konuştu.

Daha sonra Vilayet Lideri Samet Kahraman öncülüğünde, CHP’li belediye liderleri ve ilçe liderleri 100’üncü yıl pastasını kestiler ve partiye yeni katılanlar sahneye davet edilerek parti rozetleri takıldı.

Ardından Edirne Belediyesi Kent Orkestrası müzikleri eşliğinde konuklar 100’üncü yılı kutladılar.

Resepsiyona, Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan’ın yanı sıra evvelki periyot milletvekillerinden Kemal Değirmendereli, ilçe liderleri, ilçe ve belde belediye liderleri ile partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir