Emine Erdoğan’dan ‘Maarif’ sergisine ziyaret

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü aktiflikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Selçuklu Müze ve Stant Salonu’nda geçen ay açılan sergiyi ziyaret etti.

30 farklı kurum ile koleksiyonerlerden toplanan 700’e yakın yapıttan oluşan sergiyi gezen Emine Erdoğan ve Bakan Tekin, yapıtları inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Emine Erdoğan, toplumsal medya hesabından standa dair yaptığı paylaşımda, şu tabirleri kullandı:

“Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde, cumhuriyetimizin 100. yılı aktiflikleri kapsamında oluşturulan ‘Maarif: Türk Eğitim Tarihi Standı’nı ziyaret ettik. Stant, Köktürklerden Cumhuriyet’in 1960’lı yıllarına kadar uzanan eğitim seyahatine dair 30 farklı kurumdan toplanan yüzlerce yapıtı bir ortaya getiriyor. Türk eğitim tarihinin gelecek jenerasyonlar tarafından da bilinmesi ve yaşatılması ismine sunulan bu değerli katkıda emeği geçenleri tebrik ediyor, herkesin maarif tarihimize dair bu özel sergiyi ziyaret etmesini temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir