Eşini öldürüp PKK’ya katılmak isteyen sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Derince ilçesi Fatih Sultan Mahallesi’nde geçen yıl 24 Eylül’de meydana gelen olayda, eşi Hatice Senem’i gece boyunca ağır formda darp ve azap uygulayarak öldüren Mehmet Senem, sabah meskenden çıktıktan sonra bölücü terör örgütüne katılmak için HDP Kocaeli binasına gitti. Parti binasından çıkan Mehmet Senem gözaltına alındı. Konutta yapılan aramada 60 santimetre uzunluğunda sopa, 69 santimetre uzunluğunda üzerinde kırmızı lekeler olan döner bıçağı, 10 adet tüfek fişeği ve elektroşok aygıtı ele geçirildi.

Gözaltına alınarak tutuklanan Mehmet Senem hakkında, ‘Canavarca hisle eşe karşı taammüden öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasıyla dava açıldı. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Senem, Hatice Senem’in babası Hüseyin Kurban, ağabeyi Yusuf Kurban, avukatları katıldı. Duruşmada son kelamı sorulan Mehmet Senem, “Kasti bir şey yapmadım” dedi.

Mahkeme heyeti, Mehmet Senem’i ‘Eşe karşı canavarca hisle eziyet çektirerek nitelikli insan öldürme suçundan’ ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırdı. Heyet, Senem’in cezasına hiçbir indirim uygulamadı.

‘BİRAZCIK DA OLSA İÇİMİZE SU SERPİLDİ’

Mahkeme çıkışında konuşan Hatice Senem’in babası Hüseyin Kurban, “Birazcık da olsa içimize su serpildi, cani ağırlaştırışmış müebbetle yargılandı. Avukatımıza ve bayan örgütlerine çok teşekkür ederiz. Düzgün ki büyük adalet var. Yeterli ki yargıçlarımız indirim uygulamadı” dedi.

‘YAKALANMASAYDI ASKER DE ŞEHİT EDECEKTİ’

Hatice Senem’in ailesinin avukatı Pınar Eren, “Bu belgede şöyle bir özellik var, sanık birinci evvel çocuğunun bulunduğu ikametinde, eşini bedeninin yüzde 40’ı mosmor olacak halde darbettikten sonra, beyin kanaması geçirttikten sonra, bedeninin 5 farklı yerinden elektroşok uygulayıp ardından boğazlayarak ölmesine sebep oldu. Sonrasında kendisini terör örgütü PKK’nın dağ kampına götürmesi için aracı bulmaya çalıştı ve bu süreçte kızın cenazesini meskende bırakarak gitti. Şayet bu adam kısa müddette yakalanmasıydı muhtemelen bu adam bir de dağa çıkarak Hatice Senem’in yanı sıra asker de şehit edecekti. Çok şükür süratlice bulundu tutuklandı” diye konuştu.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir