Fenerbahçe neden ceza aldı? Fenerbahçe – Kayserispor maçı ne zaman, saat kaçta? Fenerbahçe’nin PDFK kararına karşı tepkisi ne oldu?

Spor Toto Harika ligin 24.Haftasında Fenerbahçe ile Konya spor ortasında oynanacak müsabaka öncesi flaş bir gelişme yaşandı. Kritik müsabakada deplasman yasağı uygulanacak. Futbolseverler ise kritik maç öncesi Fenerbahçe nin neden ceza aldığınıve Fenerbahçe – Kayseri spor maçının ayrıntılarını araştırlıyor.Peki, Fenerbahçe neden ceza aldı? Fenerbahçe – Kayseri spor maçı ne vakit, saat kaçta? Fenerbahçe’nin PDFK kararına karşı reaksiyonu ne oldu? Ayrıntılar haberimizde…

FENERBAHAÇE NEDEN CEZA YEDİ?

Spor Toto Üstün ligin 14 .Haftasında alanında Konya spor‘u konuk eden Fenerbahçe taraftarlının maç boyunca “Hükümet istifa” tezahüratları nedeniyle PFDK disiplin şurasına sevk edilmişti. Beklenen açıklanma geldi. Fenerbahçe’ye 1 maç seyircisiz oynama cezası verilikken tezahürata bulunan taraftalar 1 maçprofesyonel futbol karşılaşmalarından men cezası verildi.

FENERBAHÇENİN REAKSİYONU NE OLDU?

Kayseri Vilayet Güvenlik Konseyi’nin aldığı karara Fenerbahçe’den reaksiyon geldi. Sarı lacivertlilerin sitesinden yapılan açıklamada, “Takımımızın, 4 Mart 2023 Cumartesi günü deplasmanda Kayseri spor ile oynayacağı maça, Kayseri Vilayet Güvenlik Konseyi mucibince taraftarımızın alınmayacağını şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kararı kabul etmemiz hiçbir biçimde mümkün değildir. Alınan bu karar tarafımızca toplumsal ayrışmayı derinleştirecek boyutta, sportif kriterlerle alakası olmayan garip bir karardır” tabirleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında şu sözler yer aldı: “Taraftarlarımızın kadromuzu destekleme isteklerine mani olma ve kulübümüzün cezalandırılması dışında hiçbir mana taşımamaktadır. Fenerbahçe, Anadolu’nun her yerinde taraftara sahip olan, kent fark etmeksizin ekibini her yerde destekleyen taraftarı olan bir spor kulübüdür. Birleştirici, bütünleştirici olunması beklenen, ayrıştırıcı olmaktan uzak olunması gereken bu hassas devirde, taraftarlarımızın hangi münasebete dayanarak bu haktan yoksun bırakıldığını bilmek istiyoruz. Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz. “İfadelerine yer verildi.

FENERBAHÇE – KAYSERİSPOR MAÇI NE VAKİT, SAAT KAÇTA?

Spor Toto Harika Lig’in 24’üncü haftasında Yukatel Kayserispor ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. 4 Mart Cumartesi günü saat 19.00’da Kadir Has Stadı’nda oynanacak. Kritik karşılaşmaya deplasman kadrosu taraftarları alınmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir