Filyos Çayı kenarında sır 7 dakika | Tutuklanan Dursun Acar, Gabonlu Dina’nın bulunduğu çaya gitmiş

Karabük’te Gabon asıllı üniversite öğrencisi Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın vefatının aydınlatılmasına yönelik yürütülen soruşturma devam ediyor.

Gabonlu Dina’nın sır vefatında ise yeni bir detay ortaya çıktı.

ŞARJ ALETİ ALMAK İÇİN ÇIKIP KAYBOLMUŞ

Sözcü gazetesinde yer alan habere nazaran, genç kız ortadan kaybolduğu gece, arkadaşlarının meskeninde sinema izlerken saat 23.00 sıralarında şarj aleti almak için alt kattaki akrabasının meskenine ineceğini söyledi. Fakat Dinabongho, bilinmeyen nedenle çıplak ayakla sokağa çıktı.

Onunla birebir apartmanda yaşayan komşusunun sözüne nazaran, Dina’nın konutundan bağırışma sesleri duyuldu. Dina’nın kapıyı açmasını engelleyen bir erkek olduğu ve farklı 4 erkeğin de bu sırada kapıda çevreyi denetim ettiği tabirde yer aldı.

Bunlara şahit olan komşusu “Polis çağırırım” diye bağırınca 4 kişinin koşarak kaçtığı ve Dina’nın da apartmandan ayrıldığı belirtildi.

GÜVENLİK KAMERASINDA ORTAYA ÇIKTI: 7 DAKİKA

Kaçmaya çalışan Dina, Dursun Acar’ın arabasının önünü kesip yardım istedi. Acar, tabirinde “Yardım etmek, hastaneye götürmek istedim. Lakin bir mühlet sonra araçtan inip kaçtı.” dediği öğrenilmişti.

Ancak valiliğin güvenlik kamerası kayıtlarında araçla Dina’nın peşinden gittiği ve genç kızın meyyit bulunduğu Filyos Çayı yakınında 7 dakika geçirdiği ortaya çıktı.

“CİNSEL TACİZE VARAN KONUŞMALAR”

Soruşturmada zanlının daha evvel de Afrikalı gençlerle sıklıkla görüştüğü belirlendi.

Afrikalı gençler de sözlerinde ortalarında cinsel tacize varan konuşmalar geçtiğini anlattı.

Kararda Dina’nın “Siyahi bayanlara ilgisi olan şüphelinin aksiyonu sonucu öldüğü” sözü kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Merkeze bağlı Yeşilköy köyü yakınlarındaki hatta seyreden trenin makinisti, Filyos Çayı’nda 26 Mart’ta bir kişinin hareketsiz halde olduğunu fark edince durumu yetkililere bildirmişti.

Bölgeye sevk edilen takımlarca sudan çıkarılan cesedin, Karabük Üniversitesi öğrencisi Gabon asıllı Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’ya (18) ilişkin olduğu belirlenmişti.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, Filyos Çayı’nda cansız vücudu bulunan Gabon asıllı üniversite öğrencisi kızın ön otopsisi raporuna nazaran, cinsel akın, kesici-delici alet yahut ateşli silah yaralanması tespit edilmediğini, vefatın suda boğulma halinde gerçekleştiğinin belirlendiğini bildirmişti.

Yabancı asıllı öğrenciler ise Karabük Üniversitesi’nde ”Dina’ya adalet” diyerek yürüyüş yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir