Fuat Oktay hakkında ilginç iddia: 27 ton sütün parasını ödemedi

TBMM’deki Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmelerinde “27 ton süt iç edildi” tartışması yaşandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın YİMPAŞ’ta yönetici olduğu devirde CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’ten 27 ton süt aldığı ve parasını ödemediği öne sürüldü.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, “Adamın 27 ton sütünü almışsın, parasını iç etmişsin” dedi.

Oktay, süt tezine karşılık vermeyince CHP’li vekiller, “Sütü sen mi içtin?” diye laf attılar, “YİMPAŞ” yazılı pankart açtılar. Fuat Oktay 1990’lı yıllarda YİMPAŞ’te yöneticilik yapmıştı.

RIFKIN KİMYANIZI BOZDU

Fuat Oktay’ın “Bizim rehberimiz Mr. Rifkin (Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktisat danışmanı Jeremy Rifkin) değil” kelamlarına ise Altay, “Rifkin, kimyanızı bozmuş. Berat Albayrak, damat, McKinsey’le devlet ismine bir muahede yapmıştı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün finans işlerinde McKinsey’i başdanışman atadı. O vakit niçin hoplamadınız? Bay Kemal kimyanızı bozdu” dedi.

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI

Oktay ise muhalefeti FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla suçladı ve “FETÖ’yle kol kola olan sizsiniz, FETÖ’cülere sahip çıkan sizsiniz. FETÖ’nün siyasi ayağını görmek istiyorsanız kimin FETÖ ağzıyla konuştuğuna ve kimin FETÖ’cüleri müdafaaya çalıştığına bakacaksınız” dedi.

DİZİNİN TABANINDA KİM VARDI

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ise bu suçlamaya “FETÖ’nün dizinin tabanında kim vardı? Bunu milletimiz bilmiyor mu? Ya “Bitsin bu hasret, artık gel, dön” diyenler siz değil miydiniz? Kalkıp bize FETÖ’cü diyorsunuz ya, bütün milletimiz biliyor” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir