Hamit Altıntop, genç yıldız adayını İngiltere’ye kaptırmak istemiyor!

   
Haber7 Spor Servisi

Uzun vadede A Ulusal Takım’ında forvet derdi yaşanabileceğini düşünülen A Ulusal Kadro Sorumlusu Hamit Altıntop, Stoke City’nin genç yıldız adayı Emre Tezgel’i gözüne kestirdi.

İngiltere’nin Stoke City grubunun altyapısında forma giyen 17 yaşındaki golcü, performansıyla dikkat çekiyor.

Geçen dönem İngiliz takımında Premier Lig 2 ve U18 Premier Lig’de 21 maçta forma giyen Emre Tezgel 16 defa gol sevinci yaşadı.

Alt yaş kategorilerinde İngiltere’yi seçti!

İngiltere’de birçok dev kulübün dikkatini çeken Emre Tezgel, genç yaş kategorilerinde ulusal ekip için tercihi İngiltere’den yana oldu.

Emre Tezgel U17 İngiltere Ulusal Kadrosu’nda 6 maçta forma giydi ve 6 gol kaydetti.

Stoke City ile 3 yıllık profesyonel kontrat imzaladı

Stoke City’in altyapısında çıkış yakalayan ve A Ekip da oynama talihi bulan Türk asıllı 17 yaşındaki Emre Tezgel, dönem başında Stoke City ile 3 yıllık mukavele imzaladı.

Genç oyuncu geçtiğimiz dönem FA Cup maçında Leyton Orient’e karşı Stoke City formasıyla birinci sefer A Kadro’da oynadı. Emre Tezgel, çıktığı bu müsabaka ile Stoke City formasıyla profesyonel maça çıkan en genç oyuncu olma unvanına ulaştı.

Hamit Altıntop ailesiyle görüştü!

A Ulusal Ekip’te gelecek yıllarda forvet rotasyonunda meşakkat yaşanacağını düşünen Hamit Altıntop, Emre Tezgel için harekete geçti.

17 yaşındaki Emre Tezgel’in babasıyla telefonda görüşen Hamit Altıntop, genç yıldızın önümüzdeki yıllarda A Ulusal Grup’ta forma giyebilecek bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Hamit Altıntop’un, öncelikle Emre Tezgel’i Ümit Ulusal Grup’ya davet etmek istediklerini babasına iletti. Emre Tezgel’in babası düşünmek için mühlet istedi. 

Emre Tezgel Kimdir?

2005 yılında dünyaya gelen Emre Tezgel, baba tarafından Aksaraylıdır ve yaşamını İngiltere’de sürdürmektedir. Stoke City’de forma giyen genç futbolcu, tıpkı vakitte grubun en genç oyuncusudur.

İngiltere U17 Ulusal Takımı’nında forma giyen Emre Tezgel, İngiltere’nin en büyük potansiyellerinden biri olarak kabul edilmektedir.KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir