Kınık Hasat Festivali başladı

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Hasat Festivali’nin birinci gününde müzikçi Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş sahne aldı. Şenliğin 2’nci gününde ise müzikçi Kıraç sahneye çıktı. Şenlikte nikah sürprizi yaşandı. Sahnede gelin ve damadın nikahını Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer kıydı. Nikah şahitlerinden biri Kıraç oldu. Sahnede nikahları kıyılan gelin ve damat birinci danslarını tekrar Kıraç’ın müziklerinden biri olan ‘Endamın Yeter’ ile yaptı. Birinci dansın akabinde gelinin çiçeğini sahneden attığı şenlikte renkli imgeler yaşandı. Doğruer, nikahlarını kıydığı genç ikili mutluluklar diledi. Çiftin nikah şahitliğini yapan Kıraç da “Umarım en güç gününüzde bugünü, bu anı hatırlarsınız ve o zorlukları aşıp ömür uzunluğu keyifli olursunuz” diyerek çiftin mutluluklarına ortak oldu.

‘ÇOK HEYECANLIYIM’

Gelin Damla Özcan Şengül, “Çok heyecanlıyım, bizim için çok hoş bir şey oldu. Kıraç çocukluğumdan bu yana hayran olduğum bir müzikçi birinci dansımızı onun müziğiyle yaptık çok heyecanlıyım” dedi. Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer’e, Kıraç’a, emeği geçen herkese teşekkür eden damat Emre Şengül ise “En keyifli günümüzde bizi keyifli ettiler çok memnunuz çok teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.

15 Eylül’e kadar devam edecek şenlikte, yöresel eserler sergilenecek, müzikçiler sahne alacak ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Festival Kınık Cumhuriyet Meydanı’nda gün boyunca etkinliklerle ve akşam saat 20:30’da Ayşegül Dinçer (Ankaralı Ayşe) konseri ile devam ediyor. Şenlik kapsamında salı günü Ali Kınık, çarşamba Zakkum ve perşembe günü Muazzez Ersoy sahneye çıkacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir