Kırşehir’de öğretmen şiddeti: Öğrenci artık okula gitmek istemiyor

Kırşehir’de iddiaya göre, Yunus Emre Ortaokulu’nda öğrenci olan Hasan Hüseyin Özkulluk, geçtiğimiz Cuma günü Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Ö.İ. tarafından sınıfta şiddete maruz kaldı.

Öğretmen, uyguladığı şiddet sonrası çocuğun ağlamasına da kızınca Özkulluk, evine giderek ailesine yaşadıklarını anlattı.

Polis ekiplerinin geldiği okulda, psikolog eşliğinde ifadesi alınan öğrenci, Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesine giderek rapor aldı.

“Öğretmenimiz göğüs kafesime yumruk attı”  

Sınıfta yoklama aldıktan sonra olayın yaşandığını aktaran Hasan Hüseyin Özkulluk, “Arkadaşım öğretmenimiz yoklama alırken bana bir şey sordu. Bunu gören öğretmenim yanıma gelerek yakamdan tuttu ve göğüs kafesime yumruk attı.” dedi.


“Okula gitmek istemiyorum”

Yumruklandıktan sonra ağlayarak sırasına oturduğunu söyleyen öğrenci Özkulluk, öğretmeni Ö.İ.’nin kendisine “Ne ağlıyorsun, kemiğini mi kırdım?” dediğini ileri sürerek, “Öğretmenim benimle de dalga geçti. En küçük örneklerde dahi beni göstererek sınıfa güldürdü. Göz teması kuramadım. Okulumu seviyorum ama öğretmen beni korkuttu. Okula gitmek istemiyorum.” diye konuştu.


“Oğlumu eve arkadaşları getirdi”

Oğlunun eve heyecanlı ve kızarmış şekilde arkadaşlarıyla geldiğini anlatan anne Döne Özkulluk da, okul idaresi tarafından terslendiğini iddia etti.

Anne Özkulluk, “Oğlumu eve arkadaşları getirdi. Olayı anlatır anlatmaz okula gittim. Yöneticilere yaşanan olayı anlatmama rağmen onlar bana ‘okulun ilk haftası olayı büyütmememiz’ gerektiğini söyledi. Bende şikayetçi olacağımı bildirdim.” diye konuştu.


“Okul ve öğretmenlerimizle sorunumuz yok”

Yaşanılan durum üzerine adli süreç başlattıklarını ifade eden Hasan Hüseyin Özkulluk’un babası Emran Özkulluk ise, “Okul ve öğretmenlerimizle bir problemimiz yok. Çocuğum uyumlu bir öğrenci. Adli merciler ve Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli şikayetlerde bulundum. Gereğinin yapılmasını istiyorum ve öğretmenin çocuğumla karşılıklı gelmesini de istemiyorum.” şeklinde konuştu.

AA’nın haberine göre; Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada da, müfettiş raporuna göre idari ve adli soruşturmanın yürütüleceğini belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir