Kuzey Marmara Otoyolu Bayramda Yeni Rekora İmza Attı


Akıllı ulaşımın Türkiye’deki öncüsü Kuzey Marmara Otoyolu, Ramazan Bayramı tatili için seyahate çıkanların tercihi oldu. 20-23 Nisan 2023 tarihleri arasında sürücülerin yoğun ilgisiyle birlikte bayramda yeni bir rekora imza atan Kuzey Marmara Otoyolu, günlük ortalamada geçen seneki araç geçiş sayısının üzerine çıktı. Bir önceki bayrama göre araç geçiş sayısını yüzde 50 oranında artırarak rekor tazeleyen Kuzey Marmara Otoyolu, bayram trafiğinin yükünü aldı.

Dünyanın en geniş 4 şeritli tünelleri ve 435 kilometrelik akıllı ulaşım ağı ile karayolu seyahatlerine konfor ve güvenlik katan fark Kuzey Marmara Otoyolu, Ramazan Bayramı’nda da sürücülerin ilk tercihi oldu. Bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyenlerin yoğun şekilde kullandığı Kuzey Marmara Otoyolu, 20-23 Nisan 2023 tarihleri arasında toplam 1 milyon 750 bin geçiş sayısına ulaşarak rekor kırdı.

Uluğtekin: “Sürücülerin KMO’ya olan talebi giderek artıyor”

Konforlu, güvenli ve kolay ulaşım için sürücülerin bu bayram tatilinde de Kuzey Marmara Otoyolu’nu tercih ettiğini belirten KMO Genel Müdürü Aynur Uluğtekin, “KMO olarak özellikle şehirler arası trafiğin yoğun olduğu İstanbul, Kocaeli ve Sakarya illerini kapsayan 435 kilometre uzunluğundaki modern bir ulaşım koridoru sunuyoruz. Kullandığımız akıllı ulaşım sistemleri ile sürücülerimiz için en konforlu, en güvenilir ve en kolay ulaşımı sağlamak için çalışıyoruz. Bu Ramazan Bayramı’nda da ailelerini ziyaret etmek için memleketlerine ya da tatil için diğer illere giden sürücüler yoğun bir şekilde Kuzey Marmara Otoyolu’nu tercih ettiler. 20-23 Nisan tarihleri arasındaki 4 günlük bayram tatili döneminde 1 milyon 750 bin geçiş sayısıyla rekor seviyeye ulaştı” dedi.

Bir önceki bayrama göre araç geçişişinde yüzde 50 artış sağlandı

Geçen yılki bayram tatillerinde günlük araç geçiş sayısının bu yıl yüzde 50’lik artışı ile 4 günde otoyol kullanıcılarının İstanbul, Kocaeli, Sakarya illerinde sevdiklerine ulaşmak için Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullandığına dikkat çeken KMO Genel Müdürü Aynur Uluğtekin, “Bu bayramda araç geçiş sayısında yüzde 50 artış göstererek toplamda 1 milyon 750 binden fazla  geçiş ile rekor geçiş sayısına ulaştık. Yüksek teknoloji ile donatılan modern ulaşım altyapımız ile sürücülerimizin can güvenliğini ön planda tutarak, Kuzey Marmara Otoyolu’nda seyahat eden kullanıcılarımıza konforlu ve kesintisiz bir ulaşım imkânı sunuyoruz. Elbette bu modern ulaşım koridoruna olan ilgi ve talep de gün geçtikçe artıyor. Sürücülerimizin en kısa sürede sevdiklerine kavuşması ve yolculuklarını güvenli bir biçimde gerçekleştirebilmesi için 690 kişilik uzman bir ekip ile 7/24 esasıyla çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde Kuzey Marmara Otoyolu’nda kullandığımız akıllı ulaşım sistemlerine yeni nesil teknolojileri eklemeye ve sürücülerimizin seyahatlerine ekstra konfor ile güvenlik katmayı sürdüreceğiz. Marmara Bölgesi ile diğer illerimiz arasındaki trafik yükünü hafifletirken, Türkiye’nin geleceğe bağlanan otoyolu KMO olarak akıllı ulaşımda ilklere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir