Memleket Partisi ikinci tur kararını açıkladı

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tipe kalmasının akabinde, 14 Mayıs seçimlerine iki gün kala hakkında çıkan tezler üzerine adaylıktan çekilen Muharrem İnce’nin genel lideri olduğu Memleket Partisi’nde, parti meclisi toplandı.

4 saat 15 dakika süren toplantıda, seçimlerin ikinci tipinde Recep Tayyip Erdoğan’ın mı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mu “desteklenmesinin daha gerçek olduğu” tartışıldı.

Ancak parti idaresi “her iki adayın direkt desteklenmesine” vize vermedi. PM’den “Ne Erdoğan ne Kılıçdaroğlu” kararının çıktığı ileri sürüldü. Bu hususta tercihin Memleket Partisi’ne oy veren seçmenlere bırakılmasının perde gerisinde, “Genel lider İnce’nin eski partisine olan kırgınlığın yattığı” bedellendiriliyor.

YOLA DEVAM KARARI
Cumhuriyet’te yer alan habere nazaran, İnce, adaylıktan çekilmesinden evvel hakkında çıkan argümanlar ile ilgili yaptığı açıklamada da “Üzüldüğüm taraf şu, FETÖ’cüler sahtekârlığa bayılır. FETÖ’cüler bunu yapıyor lakin benim eski arkadaşlarım da paylaşıyor. Buna üzülüyorum” sözlerini kullanmıştı. Lakin toplantıda parti idaresinin “Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi ve desteklenmemesi üzerine görüş olarak ikiye ayrıldığı” da sav edildi.

PM’de kimi yöneticilerin “Erdoğan, 21 yıldır ülkeyi yönetiyor. Seçimlerin ikinci tipe kalması, Erdoğan’ın ikinci cinste kaybedebileceği mümkünlüğünü da gündeme getiriyor. Erdoğan’ın yine seçilmemesi için Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklemeliyiz” dediği söz ediliyor. Ayrıyeten PM’de “partinin yoluna devam edip etmeyeceği” de tartışıldı. “Yola devam” kararı çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir