Meteoroloji’den sağanak ve kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkenin kuzey, iç ve doğu bölümlerinin kesimli yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya ve Bilecik etraflarının yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, sabah birinci saatler ve gece saatlerinde Artvin, Tunceli, Erzincan, Erzurum ve Bingöl’ün yüksek kısımlarında karla karışık yağmur halinde görülecek yağışların, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Mardin, Erzurum’un güneybatısı, Urfa’nın kuzeyi ile Diyarbakır’ın kuzey ve batı etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde 2 ila 5 derece azalacağı, öteki yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı kestirim ediliyor. Rüzgarın çoklukla kuzey taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Yağışların sabah ve öğlen saatlerinde Elazığ, Bingöl, Dersim, Adıyaman, Mardin, Erzurum’un güneybatısı, Urfa’nın kuzeyi ile Diyarbakır’ın kuzey ve batı etraflarında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir