Ömer Reşat kimdir, kim canlandırıyor? Reşat Ademoğlu karakteri gerçek ismi ne, hikayesi nedir? Barış Falay kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ömer dizisinin oyuncu takımı merak edildi. Dizide Reşat karakterini kim canlandırıyor araştırılıyor. Pekala, Ömer dizisi Reşat kimdir, kim canlandırıyor? Reşat kimdir, kıssası nedir? Reşat’ı kim canlandırıyor?

ÖMER DİZİSİNDE REŞAT KİMDİR?

Yaşadığı mahallenin cami hocası olan Reşat, kendisinin onaylamadığı bir evlilik yapan kızı Emine ile görüşmezken, küçük oğlu Ömer’in tutulduğu aşka karşı çıkar. Reşat, oğlu Ömer’in, evlenip ayrılmış ve çocuğu olan Gamze’ye aşkını kendisine itiraf edince bu ilgiyi kabul etmez. Oğlunu Gamze’den koparmak isteyen Reşat Ademoğlu, Ömer’iuygun gördüğü bir kızla evlendirme hazırlıklarına girişir.

REŞAT KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Dizideki Reşatkarakterini Barış Falay canlandırmaktadır.

BARIŞ FALAY KİMDİR?

Barış Falay (d. 9 Nisan 1972, Balıkesir), Türk oyuncudur.

Barış Falay, 9 Nisan 1972 tarihinde Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babasının memuriyeti hasebiyle Ankara, Diyarbakır üzere birçok vilayette yaşadı. Kocatepe Mimar Kemal Lisesi’nin akabinde Ankara Üniversitesi Lisan ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Kısmından mezun oldu. Çeşitli özel tiyatrolarda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda 2 yıl çalıştıktan sonra, 1997 yılında kuruluş sınavıyla birlikte Kocaeli Kent Tiyatrosu sanatkarı oldu. Hamlet ile başlayan tiyatro serüveni; Üç Kuruşluk Opera, Konuk, Kamyon, Roberto Zucco, Kırmızı Yorgunları, Aziznâme, Barış, Bahar Noktası, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Karar Kimin ve daha birçok oyunda oynayarak sürdü.

Deniz Kızı Masalı ve Bir Yaz Gecesi Düşü isimli oyunları yönetti. Tiyatronun bünyesindeki Tiyatro Okulu’nda eğitmenlik yaptı. 2015 Aralık ayında Kocaeli Kent Tiyatroları’ndaki misyonundan ayrıldı.

Tatlı Hayat, Yarım Elma, Dadı üzere sit-com’larda ufak rollerde canlandırdığı başarılı karakterler ile dizi mesleğine atılan Barış Falay birinci yükselişini Aliye isimli dizide canlandırdığı “Mücahit (Müco)” karakteriyle yapmıştır. 2009-2011 yılları ortasında yayımlanan Ezel dizisinde “Ali Kırgız (Kerpeten Ali)” rolünü canlandırmıştır. Bu rol ile birçok kişinin beğenisini kazanan Barış Falay “Magazin Gazetecileri Derneği” tarafından “En Uygun Erkek Oyuncu” seçilmiştir. Oyuncu, 2011-2012 yılları ortasında yayımlanan Al Yazmalım dizisinde “Cemşid” rolünü oynamıştır. 2013’ten 2015’e kadar süren Medcezir dizisinde “Selim Serez” rolünü canlandırmıştır. Akabinde Endemol Üretim imzalı Paramparça dizisinde “Harun Erguvan” karakterini canlandırmıştır.

Oyuncu Esra Ronabar ile 7 Temmuz 2006 tarihinde evlenen Barış Falay’ın “Rüzgar Mavi” (d. 2009) isminde bir oğlu vardır.

Son olarak, Menajerimi Orta dizisinde “Kıraç Özdal” karakterini canlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir