Son dakika haberi… Erdoğan dikkat çeken detayları duyurdu! F-16 satışında son durum

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal D-CNN Türk ortak canlı yayında değerli açıklamalar yaptı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, ABD’nin Türkiye’ye F-16 satışına yönelik görüşlerini aktardı.

Erdoğan, ABD Lideri Biden’ın bu hususla ilgili kendisine kelam verdiğini yapılan bütün görüşmelerde de F-16 konusunda karşı tarafın olumlu bir takındığının altını çizdi.

Erdoğan’ın açıklamaları şu biçimde;

Bize verdikleri kelam başta Biden, demokratlar olarak kendi fikrinin F-16’ları ve başka bütün modülleri vermekten yana olduğunu bizi söyledi. Bu ortada tekrar Savunma Bakanım, muhattabıyla görüşmesinde birebir karşılıkları alıyor.

Bu seyahatte Cumhuriyetçilerden Lindsey Graham ve öbür senatörle başka görüşmelerim oldu. Bana olumlu karşılıklar verdiler. “NATO’daki en kıymetli müttefiğimizi yalnız bırakamayız, elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dediler. “Türkiye’ye karşı hasmane tavrın yanlışsız olmayacağını, bu sorunu çözmemiz gerekir” dediler.

Biz de şu anda sayın Biden’ın bize vermiş olduğu kelamdan sonuç bekliyoruz. Beraberdik. Onlar kaldılar, şu anda dönmüş olmaları lazım. Onlar da Senato ve birtakım demokratlarla görüşmeler yaptılar.

NATO’nun da menfaatine olan bu türlü bir teşebbüste NATO da bizi yalnız bırakmayacaktır ve teşebbüste bulunacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir