Suudi Arabistan’da hafta sonu tatili 3 güne çıkarılabilir: ‘Gözden geçiriliyor’

Suudi Arabistan, çalışma saatlerinde yeni bir düzenlemeye giderek hafta sonu tatilini üç güne çıkarmayı planlıyor. Suudi Arabistan İnsan Kaynakları ve Toplumsal Kalkınma Bakanlığı, ülkede hafta sonu tatilini üç güne çıkarmayı düşünüyor.

BAE, BİRİNCİ OLMUŞTU

Sputnik’in aktardığına nazaran, Twitter’da yapılan bir araştırmaya karşılık veren bakanlık, istihdamı artırmak ve piyasayı mahallî ve milletlerarası yatırımlar için daha cazip hale getirmek için iş gücü sistemini incelediğini ve düzenlemeleri gözden geçirdiğini belirtti. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 1 Ocak 2022’den itibaren geçerli olmak üzere iş günlerini pazartesi-perşembe günleri 07:30 ile 15:30, cuma günü ise 7:30 ile 15:00 ortası olmak üzere 4 buçuk günlük bir çalışma sistemiyle bir birinci olmuştu.

UMMAN’DA DA PLANLANIYOR

Öte yandan, Umman’ın da üç günlük bir hafta sonu tatili planladığı öğrenildi. Çalışma Bakanlığı’ndan bir yetkili, bu husustaki kararın Bakanlar Şurası’nın yetkisinde olduğunu ve bu teklifin incelenip müzakereye açılmasında bir sakınca olmadığını açıkladı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir