TOKİ başvuru süresi uzayacak mı? Bakan Kurum açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ‘2023’e Yanlışsız Kent Buluşmaları’ programları çerçevesinde Sivas’ta basın mensupları ile bir ortaya geldi.

Kurum burada TOKİ müracaat mühletinin uzatılıp uzatılmayacağı tarafındaki bir soruya verdiği karşılıkta, müracaatların 5 milyona dayandığını belirterek, “Şuan sayı 5 milyona dayandı. 5 milyonu geçiyor. Bir taraftan inceliyoruz. Elediklerimiz var. 2 Milyona yakın gencimiz başvurdu. 25 Ekim’de Ankara’da 5 bin konutu inşallah Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle birlikte, büyük bir heyecanla atıyor olacağız. Şuan müracaat mühletini uzatmak üzere bir niyetimiz yok. O gün bakarız, vatandaşımızdan gelecek talepler doğrultusunda bu gereksinimi da gidermeye çalışırız lakin esasen vatandaşımız e-devletten, internet ortamından bu müracaatları yapabiliyorlar. Buna ilginde bu güne kadar her hangi bir sorun bize yansımadı” dedi.

ARSA MÜRACAATLARI 10 EKİM’DE BAŞLIYOR 

Kurum, arsa müracaatlarının 10 Ekim’de başlayacağını hatırlatarak, “10 Ekim’de arsa müracaatlarımız başlayacak. 7 Kasım’a kadar sürecek. Bizim maksadımız bu başvurdular bittikten sonra, süratli bir biçimde 81 vilayetimizde büyük bir coşkuyla, adaletli bir seçim ve süreç idaresiyle, burada kuralar noter huzurunda çekilecek. 2023’ün birinci çeyreğine kadar yerde ve konutta tüm kuraları bitirmeyi planlıyoruz. Vatandaşımız arsa yahut konut hangisine müracaat ediyorsa şayet bu manada öncelik hakkını kendisine vereceğiz. İnşallah kelam verdiğimiz üzere konutlarımızı 2 yıl içerisinde etaplar halinde teslim edeceğiz” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir