Trafikte sürücüye dehşeti yaşatan saldırgan tutuklandı

Fahrettin Öztürk

İstanbul’da Haliç Köprüsü’nde başlayan yol verme tartışması Vatan Caddesi’ne kadar devam etti. Kendisine yol vermeyen şoförün önünü kesen maganda küfürler yağdırarak arabanın camını ve aynalarını kırdı.

Saldırı anı, şoför tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Atağa uğrayan şoför, o anları yayınladı.

Dün saat 16.00 sıralarında Vatan Caddesi’nde meydana gelen olayda teze nazaran, Muhammed Ali Ertekin, 34 RM 4806 plakalı arabası ile Haliç Köprüsü’nden Edirne istikametine gerçek giderken, emniyet şeridinden gelen ve içinde 2 kişinin olduğu 06 BCS 460 plakalı araba tarafından sıkıştırıldı.

Ertekin, kendisini uyaran sürücüyü uyararak yoluna devam etti.

Ertekin’i takip eden şoför, Vatan Caddesi’nde Ertekin’in önünü kesti.

B.Ö. isimli saldırgan, Ertekin’e küfür ederek arabasının camını ve aynalarını kırdı. Atağa uğrayan Ertekin, yaşananları cep telefonu ile saniye saniye görüntüledi.

Saldırıya uğrayan Ertekin, polis merkezine giderek kendisine saldıran şoförden şikâyetçi oldu. Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis grupları Ertekin’e saldıran şoför B.Ö.’yü gece saatlerinde yakaladı.

TUTUKLANDI

Emniyetteki süreçlerinin akabinde bugün adliyeye sevk edilen kuşkulu B.Ö., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “mala ziyan verme” kabahatlerinden tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir