Ülkü Ocakları’nın eski başkanları Kılıçdaroğlu için sahaya inecek

Ülkü Ocakları’nın eski liderlerinin, Millet İttifakı’nın adayı CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına takviye vereceği belirtildi.

Kısa Dalga muharriri Sedat Bozkurt, bugünkü yazısında, MHP’den ihraç edilen ya da istifa eden partisiz İdeal Ocakları’nın eski liderlerinden oluşan ‘Ülkücü Hal Platformu’nun harekete geçtiğini kaleme aldı.

‘Saray gergin hem de çok gergin’ başlıklı yazının ilgili kısmı şöyle:

“Erdoğan karşısındaki en güçlü adayı desteklemek için prensip kararı alan platform, bu takviyesini somutlaştırdı. Türkiye genelinde davacıların Kılıçdaroğlu’na oy vermelerini sağlamaya çalışacaklar. Bunun için de ellerinde çok güçlü bir münasebet de var; MHP içinde önemli kırılma yaratan eski yol arkadaşları İdeal Ocakları eski Genel Lideri Sinan Ateş’e yapılan suikast ve bunu çözme kelamı veren Kılıçdaroğlu. Bir hafta sonra Ankara’da toplanacak olan Platform, seçime kadar kullanacakları yerleri belirleyecek, medyayı kullanmayı ya da vilayet il, ilçe ilçe dolaşmayı karara bağlayacaklar. Maksatlarında yalnızca Erdoğan ile AKP yok, MHP idaresi de var.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir