Yağışlı hava İstanbul trafiğini vurdu

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan yağış ve kentin kimi noktalarında meydana gelen trafik kazaları nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Yağışlı hava kentteki trafik akışını da olumsuz etkiledi. Sarıyer Büyükdere Caddesi’nde seyir halinde olan İETT otobüsü, şimdi belirlenemeyen nedenle baz istasyonu direğine çarptı. Çarpmanın tesiriyle direk, otobüsün üzerine devrildi.

Arnavutköy Habibler Yolu Mescid-i Selam sonrası Sultangazi istikameti ile D-100 kara yolu Cevizlibağ mevkisi Mecidiyeköy istikametinde trafik ağır ilerliyor.

Kentin Anadolu yakasında da yer yer hafif sağanak tesirli oluyor. Yağış nedeniyle şoförler trafikte yavaş ilerliyor. Yağışın tesiriyle meydana gelen trafik kazaları da trafik yoğunluğunu artırıyor.

D-100 kara yolu ve TEM Otoyolu ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Avrupa geçişlerinde yoğunluk dikkati çekiyor.

Özellikle D-100 kara yolu Kartal-Maltepe ile Bostancı-Göztepe kavşakları ortasında, TEM Otoyolu Samandıra Kavşağı ile Çamlıca Gişeler ortasında trafik adım adım ilerliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Yoğunluk Haritası datalarına nazaran, kent genelinde trafik yoğunluğu saat 08.47 prestijiyle yüzde 69 olarak ölçüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir