Yavuz Ağıralioğlu parti kuruyor

27. Periyot Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, tv100 canlı yayınında “siyasi parti kuracak mısınız? sorusuna “Ben bu seçimden sonraki süreçte memleketin geleceği ismine gerçek bir siyasi merkezin, yeterli bir siyasi programın, memleket yükü çekecek bir siyasi takımın milletin kalbine yürüyebileceğine inanıyorum. Bununla ilgili siyasi bir merkez inşa edeceğiz. Millete yakın olacak. Ben bir partinin kurulması gerektiğine inanıyorum. 2028’de bir gelecek tasavvuru için istişareler başladı.” karşılığın verdi.

SİYASİ PARTİ KURACAK MI?
– Lokal seçimin 1999 seçimi üzere olacağını düşünüyorum. 2028 seçiminin 2002 üzere olacağını düşünüyorum. 2002’de iktidar ve muhalefete bir arada kızgınlık vardı. Artık de tıpkı eşiklerin oluşmaya başladığını düşünüyorum. Siyasette bir kuşak değişikliği olacağını düşünüyorum. Bu seçim eski siyasi lisanın son arbedesi. Ben bu seçimden sonraki süreçte memleketin geleceği ismine yanlışsız bir siyasi merkezin, uygun bir siyasi programın, memleket yükü çekecek bir siyasi takımın milletin kalbine çok rahatlıkla yürüyebileceğine inanıyorum. Bununla ilgili siyasi bir merkez inşa edeceğiz. Millete yakın olacak. Ben bir partinin kurulması gerektiğine inanıyorum.

“2028’DE BİR GELECEK TASAVVURU İÇİN İSTİŞARELER BAŞLADI”
– Siyasi parti kuracağım dersem, ‘Siyasi parti istişaresinde memleket için alın teri dökelim mi, biz bu memleketin geleceğini inşa edelim mi?’ diyecek insanlara saygısızlık ederiz. Ben bir partinin kurulması gerektiğine inanıyorum. Arkadaşlarıma ‘Memleket bu, dindar ve milliyetçi bir 21 yıllık iktidarın karnesi bu, bu zayıf karneye karşın muhalefetin hali bu, bu kurallarda iktidar ve muhalefetin milletin umudu karşısındaki durumu bu, bizim ülkemizin potansiyeli bu, yapabilme kabiliyetleri bunlar, biz bu potansiyeli, kabiliyeti olan bir ülkede bu sorunlara siyaset yoluyla sıkışmış bir memleketin nefesi olalım mı? diyeceğim. Geçmişte yaşadıklarımızdan ders çıkararak, mezhep, din, kimlik tartışmaları dışında aidiyeti, mensubiyeti önemseyen değil, liyakatı önemseyen bir merkez inşa etmeliyiz. 2028’de bir gelecek tasavvuru için istişareler başladı. Partiyi milletin umuduna, kalbine kurmak zorundayız. Bu seçimden sonra ben memleketin geleceği ismine gerçek bir siyasi merkezin milletin kalbine yürüyebileceğine inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir