Apple’ın tasarım tarafında köklü bir değişiklik olabilir!

Apple, son vakitlerde bilhassa iPhone dizaynları nedeniyle sık sık tenkide maruz kaldı. Art kameraların yerlerinde değişiklik yapılmaması ve iPhone SE serisindeki telefonların hala çentikli olması nedeniyle dizaynlar tartışma odağındaydı.

Bloomberg’in bugünkü haberine nazaran tüm bu aygıtların dizaynında tesirli olan Evans Hankey, Apple’dan 2023 yılında ayrılacak. Teknoloji devi, endüstriyel dizayndan sorumlu lider yardımcısının işten çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

DONANIM TARAFININ LİDERİ DEĞİŞİYOR

Shiftdelete.net’in haberine göre Apple‘ın Donanım Tasarım Lideri Evans Hankey, 2019 yılında John Ive’nin yerine gelmişti. Birinci olarak tasarım takımını yöneten Hankey, John Ive’nin işten ayrılmasıyla onun yerini aldı. Evans Hankey hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor. Zira teknoloji devi Apple, bilhassa tasarım departmanında yer alan elemanlarının profillerini başkalarına nazaran daha saklı tutmaya çalışıyor. Tasarım başkanının yerine kimin geçeceği şimdilik belgisiz.

Apple, Evans Hankey’e şirkete katkılarından ötürü teşekkür ederek işten ayrılma sürecinin bir geçiş periyodu belirten şu açıklamayı yaptı:

“Apple’ın tasarım takımı, inkar edilemez Apple eserleri hayal etmek için dünyanın dört bir yanından ve birçok disiplinden uzman yaratıcıları bir ortaya getiriyor. Kıdemli tasarım grubu, onlarca yıllık tecrübeye sahip güçlü önderlere sahip. Evans, bize geçiş süreci boyunca çalışarak devam etmeyi planlıyor. Liderliği ve katkıları için ona teşekkür etmek istiyoruz.”

Apple’ın donanım tasarım önderinin 2023 yılında işten ayrılacak olması toplumsal medyada ilgi odağı oldu. Önderin şirketten ayrılması durumunda Apple aygıtlarının tasarım lisanının değişip değişmeyeceği merak konusu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir