Beşiktaş’ın transfer etmek istediği Stephan El Shaarawy, kaç yaşında hangi takımlarda oynadı, aslen nereli?

Şenol Güneş idaresindeki Beşiktaş transfer çalışmalarına sürat verdi. Siyah-beyazlılar, transfer listesinin birinci sırasında bulunan Stephan El Shaarawy için Roma’yı devre dışı bıraktı ve oyuncuyla görüşmelerine başladı.

Stephan El Shaarawy, kaç yaşında hangi gruplarda oynadı, aslen nereli?

Mısırlı bir baba ve İtalyan annenin Savona doğumlu El Shaarawy isimli oğulları on üç yaşında Serie A kulübü Genoa’ya katıldı.

21 Aralık 2008 tarihinde, 16 yaşında iken Serie A’nın en genç 4. oyuncusu olarak Genoa’da forma giydi. Ve burada 3 maç oynayarak 2010’da Padova’ya kiralandı.

Shaarawi’nin kiralık olarak Padova seyahatinden sonra AC Milan’a transfer olmuştur.

3 Ekim 2010 tarihinde oynanan ve Milan’ın deplasmanda Zenit St. Petersburg’u 3-2 yendiği maçta gol atarak Milan’ın Şampiyonlar Ligi’nde gol atan en genç oyuncusu unvanını almış ve AC Milan tarihine ismini şimdi 19 yaşındayken yazdırmıştır. Taraftarlar ona “Marian H.S” unvanını vermişlerdir.

26 Ocak 2016’da El Shaarawy, 30 Haziran 2016 tarihine kadar AS Roma grubu ile anlaştı. Daha sonra 8 Temmuz 2019’da AS Roma kadrosundan 16,00 milyon euro karşılığında şangay Shenhua grubuna transfer olmuştur. 2 dönem Çin’de top koşturduktan sonra Roma’ya dönen El-Shaarawy, ikinci Roma macerasında 37 maçta 4 gol atmayı başardı.

Stephan El-Shaarawy, aslen Mısırlı olsa da İtalya Ulusal Kadrosu’nu seçmiştir. İtalya Ulusal Ekibi’yle çıktığı 29 müsabakada 6 gol atma muvaffakiyetini göstermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir