Binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor… Eğitim uzaktan, sınavlar yüz yüze

Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntının akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na ilişkin yurtlarını depremzedeler için misafirhane haline getirileceğini, öğrencilerin eğitime uzaktan devam edeceğini açıklamıştı. Birtakım yurtlarda öğrenciler bir gece yarısı sakağa atılmıştı.

Uzaktan eğitim ve yurtların boşaltılması kamuoyunda büyük reaksiyon toplarken skandal denilebilecek bir gelişme yaşandı. Çukurova Üniversitesi sitesinde yaptığı açıklamayla imtihanların yüz yüze yapılacağını duyurdu.

Açıklamada, “Bütün derslerin imtihanlarının (ara imtihan, yarıyıl/yıl sonu imtihanı, mazeret imtihanı, bütünleme, tek ders ve GNO yükseltme sınavları) yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir” denildi.

‘Kimse öğrencileri düşünmüyor’

Bu karar yüzlerce öğrenciyi zora soktu. halktv.com.tr’ye konuşan bir öğrenci, “Depremin akabinde bizi apar topar yurttan çıkardılar. ‘Gidecek yeriniz, yuvanız var mı?’ diye kimse sormadı. Artık ise duyuru yapıyorlar ve ‘sınavlar yüz yüze yapılacak’ diyorlar. Bizler nerede kalacağız. Yurtlarımızda depremzedeler kalıyor. İmtihana girmek için otellerde mi kalalım? Ailelerimizin ekonomik durumu yok. Alınan her kararda kimse öğrencileri düşünmüyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir