Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “40 gün” paylaşımı

Son dakika haberi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 40 günde hayata geçirilen projelere ait paylaşım bir paylaşımda bulundu.

Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı “40 güne 40 yılın işini sığdırmayı nasıl başardık?” başlıklı paylaşımında, son 40 günde savunmadan ulaşıma, sağlıktan finansa, çalışma hayatından uydu teknolojilerine her alanda millete değerli muştular verdiklerini belirtti.

Bu muştular ortasında 60 yıllık bir hayalin eseri olan Togg’un yollara çıkması, ülkenin ulusal muharip uçağı KAAN’ın hangardan çıkması, TCG Anadolu gemisinin donanmaya teslim edilmesi, Karadeniz’de keşfedilen doğal gazın ülkeye getirilmesi, Akkuyu Santrali’yle Türkiye’nin nükleer ülkeler ligine resmen girmesi ve Avrupa’nın en uzun tüneli Zigana’nın rekor müddette açılmasının yer aldığını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

“Yani 40 günde yaptığımız işlerin hepsinin de art planında önemli bir emek, vizyon, planlama, takım ve siyasi irade vardır. 5 yıl, 10 yıl, hatta 15 yıl evvel diktiğimiz fidanların bugün meyvelerini topluyoruz. Evvel hayal kurduk, bir hayalin peşine düştük. Akabinde hayallerimizi somut amaçlara dönüştürdük. Sonra da bunları azimle, hamasetle, kararlılıkla tek tek hayata geçirdik. Bize ‘yapamazsınız’ diyenleri, ‘başaramazsınız’ diyenleri, daha birinci adımda ayağımıza çelme takanları çabamızda hüsrana uğrattık. Milletimize inandık, ülkemizin potansiyeline güvendik, en güç vakitlerimizde dahi Allah’ın yardımından ümidimizi hiç kesmedik. 40 güne sığdırdığımız muvaffakiyet, işte bu inancın ve iradenin yapıtıdır.”

Erdoğan, bu muvaffakiyetin, hakikat bildiği yolda yürümeyi göze alanların zaferi olduğunu belirterek “İnşallah çok daha büyük başarılara bir arada imza atacağız. Türkiye Yüzyılı destanını 85 milyon olarak daima bir arada yazacağız. Kâfi ki kendimize inanalım, ülkemize güvenelim, umudumuzu asla kaybetmeyelim. Zafer, inananlarındır…” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir