Ekranların yeni Behlül’üyle ilgili son dakika iddiası

Halit Ziya Uşaklıgil‘in ölümsüz yapıtı Aşk-ı Memnu sinema olarak yine çekiliyor. Aşk-ı Memnu’nun Bihter’i olarak oyuncu Farah Zeynep Abdullah ile mutabakat sağlandığı basına yansımıştı.

Ziyagil konağının hassas, kırılgan ve sorunlu kızı Nihal için ise genç oyuncu Helin Kandemir ismi mutlaklık kazanmıştı.


Ebru Özkan.

Dizinin en değerli karakterlerinden Matmazel’i de Ebru Özkan‘ın canlandıracağı konuşuluyor. Kilit karakter Behlül için geçen isim ise çok merak ediliyor.


Boran Kuzum.

Behlül’ü, Aşk-ı Memnu’nun dizi versiyonunda Kıvanç Tatlıtuğ canlandırmıştı. Aşk-ı Memnu sinemasının yeni Behlül’ünün Çağlar Ertuğrul olacağı söylentileri dolaşmaya başlamıştı. Kulislerde konuşulanlara nazaran yeni Behlül için Boran Kuzum‘a teklif gitti.

Kısa müddette toplumsal medyaya yayılan argümana Boran Kuzum’dan şimdi bir açıklama gelmedi.

Leonidas ile parladı

1992’de Ankara’da doğan Boran Kuzum, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Kısmı Tiyatro Anasanat Kısmı’nda tamamladı. Televizyonda birinci kere 2015 yılında Analar ve Anneler dizisiyle yer aldı. Analar ve Anneler’de eczacı kalfası rolünü canlandırdı ve Binnur Kaya, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü üzere oyuncularla birlikte çalıştı.

2016’da Harika Yüzyıl: Kösem takımında I. Mustafa karakteriyle yer alan oyuncu bu dizide Beren Saat, Ekin Koç ve Aslıhan Gürbüz üzere oyuncularla birlikte rol aldı ve birinci defa geniş kitlelerce tanındı. Temel çıkışını Taylan Biraderler’in direktörlüğünde çekilen, Ulusal Gayret yıllarının anlatıldığı Vatanım Sensin isimli dizide oynadığı Leonidas Papadopoulos karakteri ile yaptı.

Cingöz Recai sinemasında Cüneyt karakterine hayat veren Kuzum usta oyuncularla çalışma serüvenine burada da devam etti. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği 21. İstanbul Tiyatro Şenliği kapsamında da sahnelenen ve açılış oyunu olarak yer alan, Pürtelaş Tiyatro’nun sahnelediği Martı oyununda Treplev karakterini canlandırdı.

2020 yılında bir arkadaşlık öyküsünü bahis alan senaryosunu Melikşah Altuntaş ve Berrak Tüzünataç‘ın yazdığı direktörlüğünü ise Caner Özyurtlu‘nun yaptığı Biz Böyleyiz sinemasında Emrah karakterini canlandırdı. Nejat İşler ve Miray Daner ile bir arada yer aldığı Saygı’da ise adaletsizliğe karşı durmaya çalışan ancak bir mühlet sonra kendi içinde bulunduğu durumu sorgulamaya başlayarak hareket etmeye karar veren Savaş karakterini canlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir