Gürcistanlı çete lideri cinayetinde 2 Rus şüpheli tutuklandı

Olay, 14 Ocak’ta Yomra ilçesi Kaşüstü Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalledeki siteye 61 VN 966 plakalı araba ile giren Gürcistanlı Revaz Lordkipanidze, gerisinden gelen yabancı plakalı öteki arabadan inen şüphelinin silahlı saldırısına uğradı. Kuşkulu, siteye geldikleri araçtaki kişi ile olay yerinden kaçtı. İhbarla gelen sıhhat görevlilerince ambulansla Yasal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Lordkipanidze, kurtarılamadı. Kaçan Rusya asıllı Nabo M. ve Reduvan M. ise polis gruplarınca yakalandı.

4 kurşun çıktı

Polis takımlarının cinayete ait kapsamlı incelemelerinde; Lordkipanidze’nin, ülkesinde ‘Rezo Tiflis’ lakaplı çete başkanı olduğu, çeşitli organize hata şebekelerine liderlik ettiği, silahlı akın nedeninin ise Gürcistan ve Bulgaristan’daki mafya hesaplaşması kaynaklı olduğu belirlendi. Taarruzda başı ve bedeninin değişik bölgesinde 4 kurşun tespit edilen Lordkipanidze’nin cenazesi de tamamlanan otopsi süreçleri sonrası ülkesine gönderildi.

Bulgaristan’dan giriş yapmışlar

Bu ortada Lordkipanidze’nin Türkiye’de öldürülmesi ve olaya dair ilişkilerin tespitiyle ilgili soruşturmanın derinleştirilerek geniş çaplı sürdürüldüğü belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir