Hatay’da 10 Kasım…

HATAY (İGFA) – Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen merasim anıta çelenk sunumuyla başladı. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Ali Mete ve Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çelenk sunumunun akabinde Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’te siren sesleri eşliğinde iki dakikalık hürmet duruşunda bulunuldu. Ardından askeri bando eşliğinde İstiklal Marşının okunmasıyla gönderdeki bayraklar yarıya indirildi.

Tören, Hatay Valisi Masatlı’nın anıt onur defterini imzalaması ve günün mana ve kıymetini belirten konuşmasıyla son buldu.

Gerçekleştirilen merasime; Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Ali Mete ve Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra ilçe belediye liderleri, vilayet milletvekilleri, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Aynı vakitte Kisecik Mahallesi mevkisinde bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi yerleşkesinde de bir anma merasimi gerçekleştirildi. Buradaki merasime HBB Lideri Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, bürokratlar ve çalışanların yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir