İmamoğlu’ndan Kızılay çağrısı

Kızılay, kan stoklarının kritik düzeye geldiğini belirterek vatandaşlara bağış davetinde bulunmuştu. Kızılay’ın kan stoğu Türkiye gündemindeki yerini korurken İBB Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu da toplumsal medyadan Kızılay idaresinin vazifeden alınması için davet yapmıştı.

İmamoğlu toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, “Kızılay çok kan kaybetti. Kızılay’ın başındaki şahıs bu misyonda olduğu surece kan bağışı sorun olmaya devam edecek. Bu idareye milletin inancı kalmadı. Ertelenen ameliyatlar, tükenen stoklar büyük sorun! Emin olun, bu idare misyondan alındığı anda bağışlar süratle artacaktır” sözlerini kullanmıştı.

“KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

İBB Lideri akşam saatlerinde yeniden toplumsal medya hesabından paylaştığı bir görüntü ile Kızılay’a kan bağışladığını ve herkesin bağış yapması gerektiğini söyledi.

İmamoğlu, “Kızılay bizim, hepimizin. Herkesi kan vermeye davet ediyorum, gereksinim sahibi vatandaşlarımızın olduğunu unutmayın” notu ile paylaştığı görüntüde, “Kan her vakit bir hayat kurtarır gerçeği üzerinden herkesi kan vermeye davet ediyoruz. Her ne olursa olsun Kızılay kan stoğu olmadan olmaz. Hastaların muhtaçlığı var.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir