İnternette izlediği videolar hayatını kurtardı

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde, Adıyaman’da çöken 6 katlı binanın enkazında ailesiyle birlikte kalan Furkan Kuşluğ, duvara sabit olan buzdolabının yanında çöküp, kapanarak kurtarılmayı bekledi.

Furkan Kuşluğ, zelzeleden 7 saat sonra yakınları tarafından enkazdan yaralı kurtarılarak, hastaneye kaldırıldı. Kuşluğ, Adıyaman’daki birinci tedavisinin akabinde Ankara’ya sevk edildi. Etlik Kent Hastanesi’nde tedavisi devam eden Kuşluğ, yaşadıklarını DHA’ya anlattı.

7 SAAT SONRA KURTARILDI

Furkan Kuşluğ, 3’üncü katta oturdukları 6 katlı binanın zelzelede çöktüğünü belirterek, “Annemle ablam birebir odada uyuyordu. Birinci koştum, onları uyandırdım sonra ben mutfağa koştum ve buzdolabının yanına oturdum. Zati ondan sonra da her şey çöktü bir anda. İnternette hayat üçgeni ile ilgili görüntüler çok denk geliyordu ve ben de izlerdim. Çoğunlukla 1999 sarsıntısını yaşayan beşerler, bu bahse ait tecrübelerini anlatıyordu, onları izlerdim. Ondan ötürü biraz bilgiliydim bu hususta. Zelzele anında mutfaktaki buzdolabının yanında oturdum. Tavan çöktü ancak benim üzerime bir şey gelmedi, bu sayede hayatta kaldım. Enkazın altında yağmur damlalarının yüzüme gelmesiyle uyandım ve bağırmaya başladım. Düş üzere bir şey zannettim. Oradan 7 saat sonra kuzenim geldi, beni çıkardı ve ondan sonra kendimi Ankara’da buldum. Şuurum yerindeydi; fakat ayaklarımı hissetmiyordum. Daima dua ettim” diye konuştu.

Etlik Kent Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde misyonlu Doç. Dr. İbrahim Gündoğdu ise Furkan Kuşluğ’un sıhhat durumunun güzel olduğunu belirterek, “Furkan gittikçe toparlıyor. Beslenmesi de yakında açılacak. Korsesini taktık. Oturmaya başladı. Daha sonra ayağa kaldıracağız ve rehabilitasyon merkezine alıp birçok aygıtla onun yine ayağa kalkması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir