İmamoğlu’ndan Soylu’ya: Yalanlarına devam ediyor; böyle İçişleri Bakanı olur mu ya!

T24 Haber Merkezi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun “İBB’de terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı bireyler olduğunu” sav etmesinin akabinde, “Yalanına, iftirasına devam ediyor” dedi. Soylu’nun her gün konuştuğunu ve her tweete cevap verdiğini söyleyen İmamoğlu, “Benim bildiğim İçişleri Bakanı az konuşur. Bu türlü İçişleri Bakanı olur mu ya!” ifadesini kullandı. İmamoğlu, Soylu için “ülke ismine güvenlik tehdidi olan bir zattır” dedi. 

İBB Lideri İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, birinci kez işe aldığı 15 bin 125 kişi hakkında hiçbir güvenlik soruşturması talep etmemiş, kıymetlendirme komitesi oluşturmamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alınan 1668 kişinin yahut yakınının terör örgütü irtibatı/iltisakına dair kaydı ve isimli kayıt bulunduğu belirlenmiştir. Kelam konusu 1668 kişinin terör örgütlerine nazaran dağılımı şöyledir; FETÖ/PDY 875, PKK/KCK 432, DHKP/C 143, THKP/C 66, TKP/ML 64, MLKP 33, DEAŞ 3, El Kural 1 ve başka örgütler 51” sözlerine cevap verdi. 

İmamoğlu, Soylu’nun açıklaması hakkında şunları söyledi:

“700 terörist tespit ettik demiştir. Açılan soruşturmalar, yapılan mahkeme vs. 41 kişi yaralandı, hepsi beraat etti. Toplamda 700 terörist diyen bir bakan 0’la sonuç bulmuştur. Palavrası tescillenmiş bir insandır. 557 terörist deyip, 86 bin İBB çalışanını zan altında bırakmıştır. Üstünden 1 sene geçmiştir. Ortada hiçbir şey yoktur. Hatta 2., 3. dereceden ailelerine giderek, müfettişleri her hafta buraya göndererek hareket eden bir bakandır kendisi. Müfettişlerin nasıl rahatsız olduğunu, rencide olduğunu yüzlerinden kendim görüyorum. Kederle geliyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi; lisanı palavrayla, iftirayla dolu olan bir bakanı kapkara bir leke olarak tarihine geçirmiştir. Buna sebep olanlar önlem alsınlar bir an evvel. Bu ülke ismine güvenlik tehdidi olan bir zattır. Söylediği kelam için iki sene evvel demiştim; ‘Lafa bakarım laf mı, diye adama bakarım adam mı diye…’ Bunu ispat edercesine her gün konuşan bir beşerden bahsediyor, palavrasına, iftirasına devam ediyor. 

Yazılar yazacağım bu savları için, eminim buna da karşılık veremeyecekler. Misyon yaptığı kurumda herkesi güç durumda bırakmaktadır. Emniyet yöneticilerine kadar… Güvenlik meselesidir… Bir kente gelip o kentin valisini dikkate almayan, belediye lideriyle görüşmeyen bir anlayışa sahiptir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir