İran’dan İngiltere’ye Prens Harry’li Ekberi cevabı

Bakanlık, Prens Harry’nin 25 Afganistanlıyı öldürmesine sessiz kalan İngiltere’nin “insan hakları konusunda vaaz verecek durumu olmadığını” vurguladı.

İran makamlarınca Cumartesi günü “casusluk” suçlamasıyla idam edilen eski İran Savunma Bakanı Yardımcısı Ali İstek Ekberi’nin İngiliz-İran ikili vatandaş olması sebebiyle İngiltere hükümetinden sert açıklamalar yapılmış, İngiltere Dışişleri Bakanı Cleverly ise idamı kınayarak sessiz kalmayacaklarını belirtmişti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kanaani‘nin Farsça tweet’i bugün, Bakanlığın resmi toplumsal medya hesabından İngilizce paylaşıldı.

İlgili paylaşımda “İngiltere’nin İran İslam Cumhuriyeti’nin ulusal güvenliğine karışması, İran istihbaratı ve yargısından kesin bir karşılık aldı. Kraliyet ailesinin bir üyesinin 25 saf insanın katledilmesini satranç taşlarının kaldırılması olarak görüp bu bahiste hiçbir pişmanlık duymadığı İngiliz rejimi ve bu savaş kabahatini görmezden gelenler, diğerlerine insan hakları vaazı verecek durumda değiller” tabirleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir