Kaldırmadığı kupa kalmadı, son halini görenler tanıyamadı

SKORER DIŞ HABERLER

Fransa futbolunun unutulmaz isimleri, ragbicileri ‘Efsanelerin maçı’nda tekrar vitrine çıktı.

Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Nice’in Riviera Stadı’nda oynanan müsabakayı, Lyon’un eski kalecisi Pascal Olmeta’nın kurduğu vakıf organize etti. Çocukların faydasına düzenlenen ve 8 bin taraftarın izlediği müsabakada renkli ve sevinçli imajlara sahne oldu. 

ERIC CANTONA YILLAR SONRA SAHNE ALDI

Manchester United’da attığı gollerle devrinin en çok konuşulan futbolcularından Eric Cantona eski günlerinden pasajlar sundu. 1993-94 döneminde ManU’da ‘yılın futbolcusu’ seçilen Cantona, mesleğinde 5 Premier Lig, 2 FA Cup, 6 İngiliz Üstün Kupası, 2 Fransa Ligi (Marsilya), 1 Fransa Kupası şampiyonluğu yaşamıştı.  

KİMLER YOKTU Kİ…

Anlamlı maçta Fransa Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Didier Deschamps’ın yanı sıra eski gol makinesi Jean Pierre Papin, bir devir Muhteşem Lig’de Bursaspor’un da kalesini koruyan Sebastien Frey ve Ludovic Giuly de uzunluk gösterdi.

FABIEN BARTHEZ’İN SON HALİ ŞAŞIRTTI

Fransa Ulusal Grubu ve Manchester United’ın unutulmaz kalecisi Fabien Barthez’in son halini görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. 51 yaşındaki ismin mesleğinde adeta kaldırmadığı kupa yok. Barthez’in mesleğinde 1 Dünya Kupası, 1 Avrupa, 1 Şampiyonlar Ligi, 2 Premier Lig, 3 Fransa Ligi, 1 Fransa Kupası ve 1 Fransa Harika Kupası şampiyonlukları bulunuyor.

Anlamlı maçın organizatörü Olmeta, müsabakanın akabinde yaptığı açıklamada “İş çocuklara yardım etmeye geldiğinde her vakit buradalar” diyerek arkadaşlarına teşekkür etti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir