İstanbul Taksiciler Odası’ndan yeni uygulama: ‘TAKSİ-M’

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın (İTEO) yeni taksi çağırma uygulaması ‘TAKSİ-M’in tanıtımı yapıldı. İTEO Lideri Eyüp Aksu, odada düzenlenen tanıtım toplantısında, uygulamanın seyahat tecrübesini yine tanımladığını söyledi.

TAKSİ-M uygulamasının müşterilerine yenilikçi özellikler sunduğunu belirten Aksu, “İstanbul’da seyahat edenlerin taksi tecrübesini kolay, inançlı ve keyifli hale getiriyor. Yolcular, TAKSİ-M uygulamasını kullanarak, taksi çağırmak ve kredi kartlarıyla ödeme yapmak için inançlı ve kullanımı kolay bir platforma sahip oluyorlar. Ayrıyeten gidecekleri yeri uygulamaya girerek taksimetre fiyatını evvelden görebiliyorlar. Bu sayede seyahatlerine başlamadan evvel maliyeti evvelce bilerek, daha planlı bir halde hareket edebiliyorlar” diye konuştu.

Aksu, uygulamada yolcuların taksicileri puanlama özelliğinin de bulunduğunu lisana getirdi. Bu sayede yüksek puanlı şoförlerin öncelikli olarak davet aldığına, yolcuların en yüksek puanlı şoförlerle seyahat yapmalarının sağlandığına dikkati çeken Aksu, şöyle devam etti:

“Böylece hem şoförlerin performansını artırmak hem de yolcuların daha inançlı bir seyahat yapmalarını sağlamak hedefleniyor. Uygulama üzerinden sarı, turkuaz ve siyah lüks taksilere erişim sağlanabiliyor. Yolcular gidecekleri adresi uygulama üzerinden belirterek adres tanımı ile uğraşmadan konforlu bir seyahat gerçekleştirebiliyor. Ayrıyeten TAKSİ-M uygulamasıyla yolcuların gideceği istikamete nazaran, Anadolu yahut Avrupa Yakası taksileri ortasından en uygun taksilerle eşleştirme yapıyor. Bu sayede yolculara gitmek istedikleri yere en uygun taksi yönlendirilmiş oluyor. Müşterilerin taleplerine uygun araçlar gönderilerek, güç ve kaynak tasarrufu sağlanıyor. Bu da etraf dostu bir ulaşım modelinin benimsenmesini sağlarken taksi ekosisteminin toplam verimliliğinin artırılmasına yardımcı oluyor.”

YÜZDE 3 İNDİRİM KAMPANYASI

Aksu, uygulamanın şoförlere en düşük kurul fiyatı sunduğunu söz ederek, kredi kartlarıyla çevrim içi ödeme seçeneğinin yüzde 3 indirim kampanyası ile başladığını söyledi.

“Bu kampanya 1 Mayıs’a kadar geçerli olacak ve yolcuların taksilerinde daha uygun fiyatlarla seyahat etmelerine imkan tanıyacak” diyen Aksu, şunları kaydetti:

“Android ve iOS dayanaklı aygıtlar için hazırlanan TAKSİ-M uygulama marketlerden indirilebiliyor. TAKSİ-M öbür uygulamalardan çok farklı bir teknoloji. Ödüllendirme ve cezalandırma süreci de uygulamamızda var. Ayrıyeten öteki uygulamalarda kampanya yok. Bizim uygulamamızda kampanyalar yapıyoruz. Amaç taksi uygulaması ile taksi bulma meselesini çözmek.” (EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir