İstanbul’da silahlı saldırı

Olay, Gaziosmanpaşa Hürriyet Mahallesinde saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Paşaçayırı Caddesi’nde kıraathane işleten Abdullah Gültekin, arabasıyla iş yerine giderken arkadaşı tarafından silahlı taarruza uğradı.

2 KURŞUN İSABET ETTİ

Kurşunlardan ikisi Gültekin’in bedenine isabet ederken kuşkulu olay yerinden kaçtı. Hücumun akabinde Gültekin, arabasıyla kaçmaya çalıştı. Lakin bedenine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan ve şuuru kapanan Gültekin direksiyon hakimiyetini kaybetti ve öteki bir araca çarparak durdu.

Silah sesleri üzerine sokağa çıkan esnaf, Gültekin’in yaralandığını fark edince polisi aradı. Olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi.

Sağlık grupları ağır yaralanan Gültekin’i birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırdı. Gültekin hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

“ABİ KARDEŞ GİBİLERDİ”

Saldırının akabinde olay yerine gelen Gültekin’in arkadaşı, “İkisi de kardeşimiz üzereydi. Abi kardeş gibilerdi. Ortalarında tartışma çıkmış sonra da silahlı arbedeye dönmüş diye duyduk. İkisi birebir otomobilde değildi. Vuran kişi dışarıdaymış. Ne oldu nasıl oldu tam bilmiyoruz. İkisini de tanıyorduk. Yazık oldu” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir